Je december a zima už ukazuje svoju silu. Hoci sneh pre deti symbolizuje nekonečnú zábavu, šantenie a stavanie snehuliakov, treba myslieť aj na ich nožčky. Aby boli pekne v teple a v suchu. Osvojte si teda základné rady, ktoré vám pomôžu vybrať vhodné čižmičky na zimu pre vašu ratolesť.

Na čo pri skúšaní pozor?

V detskej zimnej výbave by určite nemali chýbať vyššie čižmy využiteľné aj do sychravého počasia, ideálne s podrážkou s drážkami pre zmiernenie šmýkania pri kroku. Už počas skúšania čižmičiek sa dvakrát presvedčte, či veľkosť dobre sedí. Tento typ obuvi totiž často obsahuje kožušinovú výstelku, ktorá síce dobre izoluje teplo, no tiež mierne zasahuje do priestoru vo vnútri topánky. Možno budete potrebovať väčšie číslo než zvyčajne.

So šnúrkami či na suchý zips?

Pre neposedníkov odporúčame čižmy na suchý zips, raz-dva ich obujú aj vyzujú bez potreby vašej asistencie. Na druhej strane, ak sa rozhodnete pre šnurovacie, dieťatku vštepíte zručnosť pri zaväzovaní šnúrok a už od útleho veku ho tak budete viesť k samostatnosti. Určite nič nepokazíte, keď zbierku detskej obuvi u vás doma doplníte o oba typy a budete ich pravidelne striedať.