Pleť, podobne ako zvyšok tela, prechádza počas tehotenstva značnými zmenami. Niektoré budúce mamičky ani nepocítia, že ich telo prechádza zaťažkávacou skúškou, iným sa zhorší pleť hneď v prvom trimestri. Na vine sú tehotenské hormóny, ktoré sa prepisujú do fungovania celého organizmu. Preto sa môže na pokožke objaviť akné, atopický ekzém, hyperpigmentácia alebo rozšírené žilky. Ak vás trápi suchá pleť, počas tehotenstva môže byť ešte suchšia. Rovnaký princíp platí pre mastnú alebo citlivú pokožku. O to viac musíte dbať na rannú a večernú kozmetickú rutinu.

Ako upraviť dennú kozmetickú rutinu?

Jedným z krokov, ktoré vás počas tehotenstva možno čakajú, je zmena zabehnutej ošetrovacej rutiny. Aby ste ale dokázali svojej pleti maximálne pomôcť, musíte najskôr zistiť, čo presne sa s ňou deje. S tým vám pomôže dermatologička alebo kozmetička, ktorá sa zaoberá profesionálnou diagnostikou pleti. Spoločne potom odhalíte, či je problém v strate hydratácie, zvýšenej produkcii kožného mazu či v rozšírených póroch. Následne vám odporučia vhodný postup aj produkty, ktoré by ste mali používať. Pravdepodobne budete meniť krém na tvár, séra alebo aj niektoré pleťové masky.

Na čo si dať pozor?

Zrejme pre vás nebude prekvapením, že si budete musieť dať na niektoré produkty alebo postupy pozor. V prvom rade sa vyhnite zbytočnému nadužívaniu kozmetických prípravkov. Menej totiž niekedy naozaj znamená viac a v oblasti starostlivosti o pleť v tehotenstve to platí dvojnásobne. Zbystrite, pokiaľ vaša obľúbená kozmetika obsahuje ftaláty. Tie bežne nájdete v deodorantoch či lakoch na vlasy. Výskumy síce v tomto ohľade nehovoria celkom jednoznačne, ale často v nich zaznieva, že by mohli byť škodlivé.

Rovnako tak vynechajte niektoré kozmetické procedúry, ako je napríklad ozónová terapia alebo aplikácia permanentného make-upu.

Zdroj: PR článok

Foto: Shutterstock