Vedeli ste, že vplyv na výchovu vášho dieťatka môže mať aj to, v akom znamení sa narodilo? Poďme si preto predstaviť prvú polovicu znamení a ich základné črty, ktoré vám pomôžu lepšie porozumieť vašej ratolesti.

Baran (21. 3.–19. 4.)

Symbolizuje odvahu, rozhodnosť a energiu. Deti narodené v znamení Barana sú veselé, kamarátske, priame, úprimné, bezprostredné a hlavne akčné. Túžia byť všade prví, chvíľu neposedia a nadšene sa vrhajú do každej novej hry. Pre rodičov je dôležité, aby svojho malého Barančeka poučili o následkoch jeho činov. Často totiž nepremýšľa a koná, a až potom si začína uvedomovať, čo spôsobil.

Tieto deti by mali včas pochopiť, že i druhí ľudia majú právo na odlišné názory a ich vlastná pravda nemusí byť vždy pre druhého to najlepšie. Barani sú často prirodzení vodcovia a ich autorita sa im nedá uprieť. Sú veľmi netrpezliví a nervózni. Väčšinou svoje aktivity dovedú do úspešného konca. Ľahko sa učia a majú výbornú pamäť. Zo zdravotného hľadiska často trpia bolesťami hlavy. Pomôžu im prechádzky v prírode, najmä v lesoch a na horách. Svoje množstvo energie si vybijú pri najrôznejších športoch.

Býk (20. 4.–20. 5.)

Deti v tomto znamení majú väčšinou pokojnú a vyrovnanú povahu, ale keď sa rozčúlia, stojí to za to, bývajú totiž dosť neústupčivé. Výhodou je, že sa dokážu na hodiny zabaviť zdanlivou maličkosťou a nepotrebujú na to veľký kolektív. Malí Býci nemajú veľmi radi zmeny, sú skôr samotárski a horšie nadväzujú nové kontakty. Nesmie sa ísť na nich silou, skôr platí láskavosť a pozitívna motivácia. Do čoho sa pustia, pri tom dlho vytrvajú.

Väčšinou majú umelecký talent, takže krúžky, kde sa budú učiť maľovať alebo modelovať, sú pre ne veľmi vhodné. Citovo sú skôr vyrovnaní, potrebujú však blízkosť rodičov. Znamenie Býka ovláda krk a hrdlo a ťažkosti v tejto oblasti často ukazujú na nejaký problém, s ktorým sa dieťa nedokáže vnútorne vyrovnať. Býkom urobí dobre pobyt v prírode, najmä v listnatých lesoch. Vhodné sú pre ne i rôzne športové aktivity.

Blíženci (21. 5.–20. 6.)

Toto znamenie symbolizuje komunikáciu, bystrosť a hĺbavosť. Malí Blíženci sú často uvravení a dokážu baviť svoje okolie, počítajte však s tým, že im nič neunikne. Ide vo väčšine prípadov o živé, hravé a zaujímavé deti, ktoré občas potrebujú trochu „stiahnuť na zem“, napríklad aby si upratali svoje hračky. Zaujímajú sa o všetko nové a otázkou „prečo“ vás budú doslova bombardovať. Blíženci majú obyčajne veľmi dobré komunikačné schopnosti, bystré reakcie, sú učenliví a výborne vstrebávajú cudzie jazyky.

Duševný svet malých Blížencov sa skladá napoly zo skutočnosti a napoly z ich vlastných fantázií. Tie sa medzi sebou občas prelínajú, možno i preto tak radi preháňajú a občas i klamú. Medzi negatívne črty patrí nedôslednosť. Radi prelietajú od jedného záujmu k druhému. Znamenie Blížencov ovláda hlavne paže, preto vhodným druhom relaxácie je telesný pohyb, hra na hudobný nástroj a modelárstvo.