Zverokruhy nám dokážu o ľuďoch napovedať veľa. Platí to aj pre naše malé ratolesti. Ak im chcete dať len to najlepšie a správne odhadnúť ich potreby, skúste sa pozrieť nato, v akom znamení sa narodili. Možno vám to napovie viac, ako by ste čakali.

Váhy (23. 9.–22. 10.)

Znamenie symbolizuje najmä hľadanie rovnováhy a harmónie. Váhy sú bystré, vrtkavé a stále v pohybe. Zle znášajú všetko nepríjemné a negatívne, túžia po harmonickom prostredí. Typická Váha sa nevie rázne rozhodovať. Deti by pri svojom rozhodovaní vždy mali mať na výber z niekoľkých možností, a pokiaľ si jednu zvolia, následná podpora okolia je pre ne dôležitá. 

Pri komunikácii môžu pôsobiť opatrným dojmom, pretože skôr než niečo povedia, všetko dôkladne zvážia. Väčšinou ide o dobrých študentov, pretože uvažujú jasne, logicky a sú hĺbaví. Vhodnou relaxačnou aktivitou je pre ne počúvanie harmonickej hudby a striedanie aktivít.

Škorpión (23. 10.–21. 11.)

Symbolizuje moc, tajomno a technické nadanie. Je to znamenie silne citové a tak trochu komplikované. Často prežíva značné citové zvraty, s ktorými si nevie rady. Má rozvinutý náhľad do druhých a intuíciu. Nemá veľmi zmysel pre humor, ale na druhej strane dokáže všetko robiť s vášňou a obrovským zaujatím. Škorpión ťažko pristupuje na kompromis, dokáže byť k sebe (i ostatným) veľmi tvrdý, málokedy odpúšťa nepriateľom.

Asi najväčšou slabinou Škorpióna je úplná nechuť k zmenám, zvlášť k tým dôležitým. Škorpión sa musí naučiť uvoľniť svoje city a hovoriť o svojich problémoch. Bráni mu v tom jeho vrodená nedôvera, čo sa však dá zmeniť predovšetkým citlivou výchovou v detstve, prípadne nájdením dobrého priateľa, ku ktorému môže mať absolútnu dôveru. Ideálnou relaxáciou je šport a prechádzky v prírode.

Strelec (22. 11.–21. 12.)

Predstavuje hľadanie a poznanie, štúdium, cestovanie a tiež túžbu po slobode. Strelci sú od prírody optimistickí, bezstarostní a občas trochu nezodpovední. Výhodou je, že problémy ich nezdrvia. Malý Strelec sa často usmieva, s ničím si nerobí ťažkú hlavu. Pre rodičov je trochu problém, že nemá rád obmedzovanie slobody. Deti v tomto znamení sa väčšinou nedokážu dlho sústrediť, a preto musia svoje aktivity často striedať a prekladať ich prestávkami. 

Túžba po vzdelaní je tomuto znameniu vlastná, ale zásadnou podmienkou je, že učenie musí dotyčného jedinca baviť. Strelcova nechuť voči akémukoľvek obmedzovaniu sa často zvrháva na preháňanie a zveličovanie, preto od rodičov vyžaduje značnú trpezlivosť. Vhodnými relaxačnými aktivitami sú výlety do prírody, cestovanie na nové miesta, neobvyklé druhy športu a počúvanie hudby.