Na šťastí a budúcnosti detí nám záleží. Svoje o tom vie bratislavská škôlka na Kramároch. Rozrastá sa vďaka jedinečnému cieľu: inovatívnymi vyučovacími metódami pripraviť deti k samostatnosti, vzdelaniu a upevniť primárne hodnoty pre plnohodnotný a úžasný život plný radosti. Na rozvoji detského ,,ja“ pracuje už od prvého momentu, kedy dieťa vkročí do škôlky. Aj vďaka podnetnému prostrediu v škôlke a jej okoliu.

Nástup dieťaťa do škôlky prebehne hladko

Rodičia majú obavy, ako dieťa zvládne nástup do škôlky. Nové prostredie, noví ľudia, neznámi kamaráti. Učitelia a asistenti v littleBig majú dlhoročné skúsenosti, ako prekonať aj náročnejšie situácie a zároveň sú pripravení na všetky fázy, ktorými dieťa prechádza. Empatický a individuálny prístup je pre nich prioritou.

S čím treba po nástupe do škôlky rátať? Najskôr sa dieťa orientuje a spoznáva okolie. Do detailov si všíma správanie pedagógov, ale aj prejavy detí okolo seba. Keď už dieťa všetko dobre pozná, nasleduje fáza kontaktná. Púta na seba pozornosť a skúma, čo a ako funguje. V tejto fáze môže vyroniť pár sĺz alebo sa snaží rôznymi spôsobmi presadzovať v kolektíve. Najkrajšia je fáza adaptačná. Dieťa už pozná prostredie, menej plače, prejavuje svoju náklonnosť a vytvára si priateľstvá. Domov chodí s úsmevom a rodičom rozpráva o veľkých zážitkoch, ktoré počas dňa zažilo. A nebude ich málo. Každý deň v škôlke littleBig je plný dobrodružstiev. Aj vďaka jedinečnej atmosfére a špecializovaným triedam.

Špecializované triedy pre malých inžinierov aj umelcov

Malí veľkáči sa v škôlke littleBig neboja experimentovať. Naopak, kreatívne aktivity z rôznych materiálov si skúšajú priamo v experimentárni. Veľkosť nástrojov, ktoré pri konštruovaní využívajú, sú prispôsobené ich malým rúčkam. V praxi si skúšajú to, čo dospelí a rozvíjajú si tým motorické návyky, ako koordinovať jemné pohyby.

Zmyslové vnímanie zapájajú v multisenzorické miestnosti Snoezelen, ktoré je určené na oddych, relax a zmyslové prijímanie podnetov. Napríklad, ak sa deti učia o oceánoch a moriach, miestnosť sa sfarbí do modrej farby a projektor premieta pomalé obrázky s vlnami. Sluchom sa deti vnárajú do šumu mora a oceánov. Tu sa deti cítia ako v rozprávke. Doslova. A ak naberú dostatok síl, ocitnú sa uprostred ďalšej rozprávky, avšak na veľkom javisku – v divadelnej triede pre malých - veľkých hercov.

Tu nájde talent každé dieťa

Ak deťom venujete dostatok priestoru, postupne odhalia talent malej – veľkej osobnosti. Pri správnom prístupe môžu rodičia už počas predškolského veku zistiť, aký talent sa skrýva v ich ratolesti. Škôlka littleBig využíva špeciálny výchovno-vzdelávací program, ktorý je určený na rozvoj celej osobnosti dieťaťa. Každý deň je dôkladne naplánovaný. Integrované aktivity u detí budujú pohybové, umelecké, dramatické, hudobné a dokonca aj jazykové zručnosti. Ich potenciál rastie spolu so skúsenosťami. V škôlke littleBig deti objavia, čo ich najviac baví a čomu sa chcú naplno venovať.

Hola a hello – tradičný pozdrav škôlkarov

Časy, keď škôlkari absolvovali párkrát do týždňa lekciu angličtiny sú preč. Asistenti v škôlke littleBig medzi deťmi komunikujú svojím cudzokrajným jazykom. Ide o inovatívnu metódu vo výučbe cudzích jazykov. Deti sa nemusia učiť jednotlivé výrazy naspamäť, ale osvojujú si ich prirodzene, v konkrétnych situáciách. Aktuálne sa v littleBig rozpráva po anglicky, po španielsky a po slovensky.

Škôlka obklopená prírodou

Pozitívny vzťah detí k prírode má priaznivý vplyv na ich kognitívne a nonkognitívne funkcie. Škôlka littleBig ich u detí buduje od základov v krásnych lesoch hneď pri škôlke. Prechádzky v prírode deťom prinášajú kopec zábavy a zároveň deti objavujú prírodu všetkými zmyslami. Zachytávaním vône kôry stromov, farebných listov s kvetmi a počúvaním spevu okolitých vtáčikov si deti precvičujú koncentráciu, sústredenosť a pozornosť. Navyše čerstvý vzduch v kombinácii s pohybom prispieva k posilneniu imunity a fyzickej odolnosti. Keď prší, kontakt s prírodou deti nestrácajú. Už aj pri pohľade cez okno zbadajú koruny listnatých stromov.

Nasýtia sa tradiční papkáči aj malí gurmáni

Pochúťky jedálne v littleBig sú vždy sýte, chutné a zdravé. Kvalita a čerstvosť surovín je na prvom mieste, preto škôlka získava a spracováva potraviny od lokálnych výrobcov. Jedálniček pre malých maškrtníkov pripravujú nutriční špecialisti, aby spĺňal vyvážené nutričné hodnoty. To však zďaleka nie je všetko. Pri klasickom menu si môžu deti vybrať z extra jedálnych lístkov, ktoré sú určené pre špeciálne (bezlepkové, bezlaktózové alebo kombinované) stravovacie návyky. Aj v školskej jedálni si pochutí každý.

Nové triedy - to sa oplatí pozrieť naživo

Škôlka littleBig aktuálne prijíma žiakov do nových tried. Zápis je možné vybaviť online, jednoduchým formulárom na webe. Výber ideálnej škôlky je pre rodičov náročný proces, preto osobná návšteva rodiča spolu s malým žiačikom nahradí tisíce prečítaných slov. Pocity malého veľkáča na prvý pohľad prezradia, ako sa mu v škôlke páči a či sa tam cíti dobre. Učiteľský tím rád zodpovie všetky otázky, týkajúce sa vyučovania, prípadne s rodičmi prejdú špecifické potreby budúceho škôlkara. Veď nakoniec, kto sa veľa pýta, ten sa veľa dozvie.

Zdroj a foto: PR článok