Chladné dni sú tu a to znamená, že deti sú náchylnejšie na rôzne infekcie. Okrem koronavírusu sa u nich môže častejšie vyskytnúť kašeľ bez iných príznakov. Ako rozoznať jeho typy a kedy by ste sa už mali obávať? 

Medzi príčiny kašľa patrí akútna infekcia horných a dolných dýchacích ciest, avšak za jeho vznikom môže tiež stáť vdýchnutie nejakého predmetu, prachu, atď. Bežný kašeľ trvá približne 18 – 28 dní. Vo väčšine prípadov sa ho však nezbavíte skôr ako za dva týždne. Ak dieťa kašle dlhšie ako 28 dní, je potrebné vyhľadať odborníka, ktorý odporučí vhodnú liečbu. Chronickým kašľom trpí približne 6% populácie. Existujú tri druhy kašľa. Pokiaľ sme schopní správne rozpoznať druh kašľa, môžeme si stanoviť adekvátnu liečbu a rýchlejšie sa ho tak zbaviť.

Suchý kašeľ

Často je sprevádzaný škrabaním v krku. Tento druh je veľmi nepríjemný a dráždivý. Nevytvára hlieny a preto pacient nič nevykašliava. Kašeľ je potrebné tlmiť, aby nezaťažoval dýchacie cesty a príliš nevyčerpával organizmus. Suchý kašeľ sa objavuje pri prechode z teplého prostredia do zimy, pri zvýšenej psychickej záťaži, pri pobyte v zafajčenom prostredí alebo pri vdýchnutí nápojov, či jedla.