Mamičky majú pred niektorými potravinami rešpekt a v obave pred vznikom potenciálnej alergickej reakcie odďaľujú ich zavedenie do pravidelného stravovania. To je však chybou. Podľa odborníka sú toto najvýznamnejšie potraviny, ktoré by ste mali zaviesť do stravy dieťatka medzi 4. a 6. mesiacom. 

Slepačie vajcia

Väčšina mamičiek odkladá zavedenie vajec do stravy až na 9. až 12. mesiac. Inde na svete vajcia podávajú už do pol roka života. Ako uvádza MUDr. Jiří Novák, pridávaním tepelne upravených vajíčok do jedálnička dojčaťa medzi 4. a 6. mesiacom sa niekoľkonásobne znižuje riziko vzniku alergie na vaječné a iné bielkoviny i riziko na precitlivenosť na inhalačné alergény ako sú roztoče, peľ alebo zvieratá. V jednej štúdii sa uvádza, že zavedenie vajec medzi 4 a 6 mesiacom znížilo riziko alergie na vajce až o 80 percent oproti prvému kontaktu s vaječnými bielkovinami až v pečených pokrmoch. „V britskej štúdii dokonca zavedenie vajca po 10 mesiaci viedlo k zvýšeniu rizika vzniku precitlivenosti k vdychovaným roztočom, peľom alebo zvierat až o 50 percent,“ konštatuje alergiológ a imunológ Novák.

Ryby

Aj o rybách ešte donedávna platilo, že by sa do jedného roka života nemali podávať. Ale aj v tomto prípade sa ukazuje, že konzumácia morských rýb zavedených do jedálnička včas, môže celkovo znížiť riziko alergie. Do pol roka života by ste ich mali zľahka zavádzať do dojčenského jedálnička.

Podľa štúdie vedie zavedenie rýb do jedálnička po 8. mesiaci k 2,5-krát vyššiemu riziku vzniku akejkoľvek potravinovej alergie a k 1,5-krát väčšiemu riziku alergie na inhalované alergény. „Ryby sú dôležitou zložkou stravy dojčiat i tehotných žien. Ide vždy i o výživové návyky. Oneskorené podávanie rýb môže viesť k ich nežiaducemu odmietaniu v detstve a v dospelosti.,“ hovorí MUDr. Jiří Novák