Jarné prázdniny začali pre deti v niektorých krajoch už tento týždeň, ostatných žiakov to čaká o pár dní. Nech už majú vaše deti prázdniny ktorýkoľvek týždeň, otázka všetkých rodičov je vždy rovnaká: Kam s deťmi počas prázdnin v lockdowne, keď sa takmer nikam nesmie? Nemusíte zúfať, prinášame vám zopár tipov, s ktorými síce nemusíte ísť ďaleko, no vaše ratolesti výborne zabavíte.

Hoci deti sa po dosť dlhom čase predsa len dostali do škôl, na prázdniny sa vždy tešia. V tomto prípade ide najmä o žiakov prvého stupňa, ale povedzme si to na rovinu, už zväčša len tie majú potrebu hrať sa a šantiť, pričom vymýšľanie aktivít je na rodičoch. Ako ich teda zabaviť počas jarných prázdnin aj v lockdowne?

Príroda nikdy nesklame

Jednou z výnimiek z lockdownu je rekreácia v prírode, ktorú by ste mali využiť najmä teraz, keď je zimná príroda skutočne čarovná. Vezmite svojich drobcov do prírody, tá ponúka široké spektrum aktivít, ktorými ich môžete zabaviť. A pritom k tomu nepotrebujete takmer nič.

Zorganizujte poriadnu sánkovačku

Dlhá a zábavná sánkovačka sa nemusí konať len u vás na dvore, aj keď pokojne môže. No preto, aby sa deti poriadne zabavili, skúste ich vziať inam. Vyzbrojte ich hrubými otepľovačkami, kombinézami, čiapkami a rukavicami, zbaľte teplý čajík do termosky, sánky a môžete vyraziť. Vyberte sa však pre zmenu do prírody, istotne tam nájdete aspoň aký taký kopec, ktorý vám zaručí kopec zábavy. Staviť nemusíte len na “obyčajné” sánky. Vyskúšajte aj netradičnú jazdu na klzáku, igelite, lopate, fantázii sa medze nekladú. Dbajte však pritom na bezpečnosť.

Cestu na sánkovačku môžete svojim ratolestiam spríjemniť aj pozorovaním rôznych druhov vtákov, ktoré u nás zostávajú cez zimu, sledovať zamrznuté jazerá, či cencúle. Samozrejme do poriadnej sánkovačky sa pokojne zapojte aj vy, uvidíte, že to deti ocenia. Ak sa však rozhodnete ísť sánkovať do prírody a vám samým na to nevyjde čas, je dôležité, aby mali deti dozor dospelej osoby.