Každá žena túži v živote stretnúť úžasného a starostlivého muža, do ktorého sa zamiluje tak, že si ho podvedome začne predstavovať ako otca svojich detí. Hoci je všetko krásne, teraz musia ísť ružové okuliare bokom. Keďže dieťa je už vážny záväzok, je na mieste zvážiť výber partnera, teda potenciálneho otca. Ako teda zistiť, s ktorým typom muža sa radšej do zakladania rodiny nehrnúť?

Nemá utriedené priority 

Vo všeobecnosti je známe, že muži psychicky dospievajú o 2 až 4 roky neskôr ako ženy. Nie je teda žiadnym prekvapením, ak muž okolo dvadsiatky ešte nemá vôbec jasno v tom, čo chce v živote dosiahnuť. Nehovoriac o prioritách, ktoré ak sú nejakým spôsobom utriedené (čo sa stáva málokedy), tak sa na prvých priečkach objavujú väčšinou dovolenky, párty alebo jednoducho užívanie si. Netvrdíme, že takýto muž nikdy nebude dobrým otcom, no ak sa jeho priority nezmenia ani okolo tridsiatky, dieťa s ním radšej neplánujte.

Je nerád obmedzovaný

Muži, ktorí nie sú dostatočne psychicky vyzretí sa často správajú ako deti. Rozhádže ich nedostatok spánku, polhodinová zápcha cestou do práce alebo hluční susedia. Ak ste s takým mužom vo vzťahu, nemusí to byť až taký problém. Ako partnerka ste ochotná robiť kompromisy a prispôsobiť sa. No ak začnete uvažovať o otázke dieťaťa, zistíte, že malé dieťa určite nebude schopné urobiť akýkoľvek ústupok, pretože ono je centrom diania. Ak teda nechcete mať doma dve deti súčasne, do zakladania rodiny sa s obmedzeným mužom nepúšťajte.