Ako zvýšiť pravdepodobnosť potravinovej tolerancie

Mamičky sa najviac zaujímajú o to, kedy môžu dieťaťu ponúknuť mliečne výrobky, vajce, lepok a ryby. Ešte donedávna sa povrávalo, že čím neskôr začneme s potravinami, ktoré môžu alergiu vyvolať, tým je to pre dieťa lepšie. Dnes je to práve naopak. V súčasnosti už existujú štúdie, ktoré jasne hovoria, že čím neskôr sa tieto alergény dostanú do stravy dojčiat, tým je väčšie riziko vzniku alergie a celiakie v budúcnosti. Alergiológ MUDr. Jiří Novák hovorí: „Dôležité je správne načasovanie kontaktu črevnej sliznice dieťaťa s látkami spôsobujúcimi imunitnú odozvu a alergickú reakciu. Jedine tak môže byť imunita dojčaťa správne naprogramovaná.“

To potvrdzuje aj alergiológ a imunológ MUDr. Martin Fuchs. „Takzvané bezpečné okno zaradenia týchto alergénov do stravy je medzi 4 a 6 mesiacom veku dieťaťa,“ hovorí odborník. Pokiaľ ide o výlučné dojčenie bez mliečnych prídavkov alergiológ, lekár tvrdí, že z hľadiska prevencie alergie je vhodné počas prvých štyroch mesiacov života .

Je zbytočné sa obávať, žeby sa uvareným žĺtkom alebo rozdrobenou piškótou v mliečnej kaše dieťatku na začiatku piateho mesiaca ublížilo. Na druhej strane je to dobré robiť s mierou – lepok áno, mliečne výrobky áno, vajce áno, ryby áno, ale nenechajte jedálniček založený iba na týchto potravinách. Chcete tip na vhodné jedlo obsahujúce lepok? Dojčatá zbožňujú kašičky a piškóty.

Foto: Shutterstock