Dni sa skracujú, teplota klesá, no aktivita vášho novorodenca naberá na obrátkach a miluje prechádzky. Lenže čo robiť, ak stále prší a fúka vietor? Môže to novorodencovi uškodiť? A akých pomocníkov si vieme nájsť?

Dávno sú preč časy, keď si rodičia mohli vybrať iba z pár dizajnov kočíkov. Dnes je, naopak, problém vedieť sa rozhodnúť. Pri výbere uvažujte aj nad tým, ako bude váš kočík využiteľný za nepriaznivého počasia. Nie je to veľ ká veda. Dokúpiť sa dá aj veľa univerzálnych doplnkov, no počítajte s tým, že nebudú sedieť tak pekne ako originál a ak si objednáte zo stránok mimo EÚ, potom môžete byť zaskočení rozdielom medzi fotografiou a realitou.

Najľahším pomocníkom, podobne ako pri dospelých, je za neveterného počasia využiť na ochranu pred dažďom dáždnik. Kým sa však obchody predháňajú v ponuke slnečníkov na kočík, pri dáždnikoch to nie je také jednoduché. Pozor! Nie každý slnečník vie poskytnúť ochranu aj pred vo- dou, ale sem-tam sa nájde výnim- ka. Ak netrváte na značkovom modeli, špeciálne zladeným s vaším krásnym kočíkom, skúste pohľadať univerzálne dáždniky. Tie sa dajú pripevniť na takmer každú konštrukciu a poskytnú možno nie najkrajšiu, ale efektívnu ochranu pred dažďom. Ale čoho sa báť? Aj tak v daždi nikoho nestretnete.

Pozor na skleník

Mnohé kočíky umožňujú prekryť vaničku alebo aj buginu priehľadným plastovým štítom proti dažďu, ktorý by mal zabezpečiť nerušený spánok pre vaše bábätko. Pri veternom daždi inú možnosť ani veľmi nemáte. Pri tomto pomocníkovi si treba dať pozor iba na to, aby sa veľmi nezaparil zvnútra a tiež na to, aby ste ho nezabudli zložiť, keď vyjde slnko. Vtedy sa totiž zmení na skleník a pokiaľ neplánujete v kočíku pestovať priesady, nie je to správna cesta. Nikdy neskúšajte experimentovať s obyčajným igelitom. Pri dobrom dažďovom štíte je zabezpečená cirkulácia vzduchu, domáca improvizácia môže byť nebezpečná.