Alergikov medzi deťmi stále pribúda. Aj vy máte obavy, aby ste prípadné príznaky dobre a včas rozpoznali? Prečítajte si rady detskej lekárky, ktorá približuje najčastejšie alergie na potraviny.

Prvé známky alergie

„Najčastejšie sú prejavy alergie, ktoré sa objavujú v rozmedzí niekoľkých dní až týždňov po požití problematickej suroviny. Sú to predovšetkým kožné prejavy, vyrážky či zhoršenie ekzému, ale môže to byť krv a hlien v stolici, hnačka a nepriberanie
na váhe. Tie najzávažnejšie príznaky alergie, ktoré sa objavia rádovo v minútach až hodinách po požití alergénu, teda opuchy pier, hrtanu, dýchavičnosť a silný kašeľ, sú, našťastie, naozaj vzácne,“
vysvetľuje Klára Šillerová.

Najčastejšou potravinovou alergiou pritom nie je neznášanlivosť lepku, ako sa mnoho rodičov domnieva, ale alergia na bielkovinu kravského mlieka, ktorá postihne až tri percentá dojčiat a môže vážne poškodiť tráviace ústrojenstvo dieťaťa. Preto je potrebné jej prejavy, to znamená časté hnačky, vracanie, hlien alebo krv v stolici, okamžite konzultovať s pediatrom.

Bezmliečna diéta

Alergiu na bielkovinu kravského mlieka diagnostikovali aj štvormesačnému Peťovi, ktorého mamička Zdena si už po príchode z pôrodnice všimla, že niečo nie je v poriadku. „Peťo mal už v pôrodnici veľmi vodnatú stolicu, občas s trochou krvi. Doma sa potom pridal ešte ekzém. Celkovo som mala pocit, že mu jednoducho nie je dobre, a keď nepriberal, detská lekárka mi navrhla testy, ktoré alergiu potvrdili,“ vysvetľuje Zdena. Pretože dojčiť chcela ďalej, musela zo svojej stravy celkom vylúčiť kravské mlieko.

„Keď som prestala dojčiť, doktorka mi odporučila špeciálne mlieko s vysoko naštiepenou mliečnou bielkovinou, takže už nevyvoláva alergiu. Určitú dobu to bol trochu boj, ale potom si naň Peťo zvykol a teraz ho pije bez problémov. O nejaký čas skúsime malú dávku kravského mlieka, a pokiaľ by alergia ustúpila, mohli by sme mlieko pomaly zaraďovať,“ hovorí Zdena.

Ryby sú späť

Podľa najnovších odporúčaní sa zo zoznamu zakázaných potravín na detské taniere môžu vrátiť ryby, a to dokonca aj tie morské. Staršie názory totiž varovali pred požívaním sladkovodných rýb v prvom roku a morských dokonca ešte o rok či dva dlhšie, najčastejšie kvôli riziku vzniku alergie. Podrobné štúdie však preukázali, že odďaľovanie ponuky pokrmov s rybami jednoducho k nižšiemu výskytu alergií nevedie. V súčasnej dobe lekári potvrdzujú, že nie je dôvod, prečo čakať, koniec koncov v prímorských oblastiach jedia morské ryby i tie najmenšie deti a je im to na prospech. Samozrejme, vždy treba dbať na bezpečnosť a starostlivo odstrániť všetky kosti.

Červené mäso je lepšie

Napriek tomu, že si väčšina rodičov myslí, že pre dieťa je najvhodnejšie mäso biele, teda predovšetkým ľahko dostupné kuracie, predseda Spoločnosti pre výživu a vedúci lekár oddelenia liečebnej výživy v Motole doktor Peter Tláskal by oveľa radšej na tanieroch malých stravníkov videl mäso červené.

„Vyberajte predovšetkým chudé druhy mäsa a majte pri tom na pamäti, že červené mäso obsahuje až trikrát viac železa ako biele. Nedostatok železa nesúvisí len s možným rozvojom anémie, ale môže zapríčiniť aj poruchy rozvoja poznávacích funkcií alebo problémy s imunitou. Najvhodnejšie je mäso v tomto poradí: chudé hovädzie, teľacie, kuracie, morčacie, králičie, chudé bravčové, jahňacie. Odporúčame tiež raz týždenne nahradiť mäso vaječným žĺtkom. Celkom nevhodné sú pre deti údeniny, ktoré obsahujú okrem prídavných látok aj veľké množstvo soli,“ upozorňuje na častý výživový nešvár doktor Tláskal.