Hovorí sa, že láska sa nedelí, ale násobí, preto je pochopiteľné, že ak už aj máte doma jedno klbko radosti, prirodzene túžite po ďalšom dieťatku? Na tom nie je samozrejme nič zlé, no treba zvážiť aj iné aspekty, ktoré by mohli byť pre vás alebo dieťatko, hlavne zo zdravotného hľadiska nebezpečné. Odborníci prezradili vek, v ktorom je na ďalšie tehotenstvo ideálny čas. A výsledky naozaj prekvapili.

Niekedy prvé, ale aj druhé či ďalšie tehotenstvo príde neplánovane a niekedy je naopak plánované vopred. Čo je vlastne lepšie je samozrejme veľmi individuáne. Každopádne, je dobré vedieť, aký čas by mal medzi dvoma tehotenstvami prejsť. Ako to je teda z odborného hľadiska?

Pohľad odborníkov

WHO známa aj ako Svetová zdravotnícka organizácia (World Health Organization) sa zamerala na skúmanie vplyvu času, ktorý prejde medzi dvoma tehotenstvami, súvisiaci so zdravotným stavom ženy. Čo zistili?

“Vo všeobecnosti, už niekoľko rokov existuje odporúčanie po pôrode počkať najmenej 18 mesiacov až dva roky pred počatím ďalšieho dieťaťa, “ tvrdia vedci z New Curtin University. Toto odporúčanie má základ hlavne v eliminácii komplikácií počas tehoenstva, akými sú napríklad predčasný pôrod či nízka pôrodná hmotnosť.