Zvyknete svojej malej ratolesti čítať knihy, alebo ju radšej jednoducho posadíte pred televíziu, alebo počítač, aby ste si mohli robiť svoje veci? Iste by pre vás bola druhá alternatíva ľahšia, avšak do budúcna by ste si mohli zarobiť na pekný problém.

Televízia je nebezpečná

Ako opisuje Gabriela, mama jej vždy čítavala rozprávky. Má však neter, ktorú rodičia vždy posadia k televízoru. Výsledkom toho je, že jej neter je veľmi nechápavá a nevie si nič urobiť sama. Rýchlo sa pri každom vysvetľovaní rozplače. To je pre ňu dostatočnou výstrahou, aby sa svojmu dieťaťu venovala a nenechávala ho vysedávať pred televíziou. 

Aj prieskumy jej dávajú za pravdu, keď hovoria, že dieťa môže v dôsledku jednostrannej komunikácie (pri sledovaní televízie) trpieť zhoršenými vyjadrovacími schopnosťami, mať poruchy sústredenia, nedostatočnú vytrvalosť, byť znudené, ľahko ovplyvniteľné reklamou, horšie sa učiť a pod.

Nepanikárte

Možno ste sa na základe predošlých informácií vydesili, že z vášho dieťaťa sa v dôsledku pozerania televízie stane psychicky narušený sociopat, no môžete sa upokojiť. Ak regulujete jeho čas pred televízorom na správne množstvo, nemôžu mu to nijako uškodiť.