Zdravie je momentálne najdôležitejšou otázkou každej rodiny. Pred chrípkou, prechladnutím, ale aj obávaným koronavírusom sa je dôležité chrániť. Zvlášť to platí v prípade detí, ktoré ešte nemajú dostatočne vybudovanú imunitu, preto sú náchylnejšie na rôzne ochorenia. Čo teda vy ako rodičia môžete spraviť preto, aby ste zdravie svojho dieťatka čo najviac ochránili? Poradí vám odborník.

Keďže COVID-19 už nie je nebezbepečný ani pre deti, je nutné ich chrániť všetkými možnými prostriedkami. O tom, o aké ide približuje Dr. Jacob Weatherly, pediater zo Stanfordského detského zdravotníctva. Aké sú jeho rady?

Dodržujte povinné očkovania

Odporúčanie číslo jeden od pediatrov, ktoré vám pomôže ochrániť imunitu vášho dieťaťa sú  pravidelné termíny povinných očkovaní. „Na očkovacích látkach pre deti nie je v skutočnosti nič rizikové, ide o bežný postup očkovaní“ hovorí doktor Jacob Weatherly. Medzi bežné ochorenia, proti ktorým je nutné deti očkovať sú záškrt, čierny kašeľ, bakteriálny zápal pľúc, rotavírus, meningitída, osýpky, mumps a rubeola. „Všetky tieto látky, ktoré nazývame„ rutinné vakcíny “, sú teraz tak dôležité - a v niektorých ohľadoch dôležitejšie ako kedykoľvek predtým - aby zábranili prepuknutiu týchto chorôb najmä počas pandémie COVID-19,“ hovorí Weatherly.

Dbajte na pravidelné návštevy pediatra

Očkovanie nie je jediným dôvodom návštev pediatra, ale za to pomerne častým. Okrem neho sa však najmä v prvých niekoľkých rokoch života dieťaťa vykonávajú vyšetrenia špeciálne určené na sledovanie rastu a vývoja „Vývoj dieťaťa nie je dobré zanedbať. Tempo, akým dieťa rastie, pokiaľ ide o fyzický rast, ako je výška a váha, sa s vekom mení a sleduje sa predvídateľný vzorec. Je dôležité sledovať, že kontroly rastu dieťaťa sú naplánované v pravidelných intervaloch, pretože oneskorenie rastu a vývoja môže byť známka základného zdravotného problému, ktorý si vyžaduje včasnú pozornosť,“ upozorňuje odborník.