Deti a my - Claim
12. august 2019
Kúpou školských pomôcok pomôžete neúplným rodinám

Charitatívna zbierka #dakujemezavzdelanie, ktorú pre neziskovú organizáciu JEDEN RODIČ pripravilo Bonami, chce zvýšiť povedomie o problematike rodín, kde je pri výchove detí prítomný iba jeden rodič. Vyzbierané finančné prostriedky zároveň poputujú do neúplných rodín, ktoré to najviac potrebujú.

Na Slovensku vyrastá v neúplnej rodine každé štrnáste dieťa. Charitatívna zbierka, ktorú na august pripravilo Bonami.sk a nezisková organizácia JEDEN RODIČ, chce upozorniť na ťažkosti, s ktorými sa osamelí rodičia práve v tomto období stretávajú. Jej hlavným cieľom je, aby osamotení rodičia v núdzi dokázali zabezpečiť svojim deťom podobné podmienky na vzdelávanie, aké majú deti z úplných rodín. V auguste sa tak môže každý na chvíľu stať tým druhým rodičom a nakúpiť na Bonami virtuálne školské pomôcky alebo krúžky a prispieť  k tomu, aby neúplné rodiny neboli ohrozené výdavkami spojenými s nástupom do školy. Zbierkou sprevádza hashtag #dakujemezavzdelanie.

Zbierka #dakujemezavzdelanie bude prebiehať od 1. augusta do 1. septembra a všetky vyzbierané finančné prostriedky budú odovzdané rodinám, ktoré to najviac potrebujú. 

„Málokto vie, aké problémy majú osamelí rodičia s financovaním pomôcok do školy alebo pravidelným platením krúžkov či iných aktivít pre svoje deti. Veľké množstvo talentovaných detí nenavštevuje krúžky len preto, lebo im to finančná situácia v rodine neumožňuje. Situáciu neuľahčuje ani fakt, že viac ako polovica rodičov nedostáva peniaze od druhého rodiča. Pritom minimálne výživné na Slovensku je 28,79 eur – čo je menej ako jedno euro na deň. Takéto rodiny sa dostávajú do problémov vo viacerých oblastiach života a najviac ich ohrozujú práve neočakávané výdavky. Zbierkou #dakujemezavzdelanie chceme pomôcť rodinám, ktoré to potrebujú“, uviedla Eva Marková, riaditeľka neziskovej organizácie Jeden Rodič.