Rovnakú silu, akou mandľa chráni svoje jadro, dáva tiež do výživy citlivej pokožky.

Mandľa vytvára pevný vonkajší ochranný systém a sústreďuje všetky svoje životné sily dovnútra – preto je skvelým príkladom vyváženej sily. Vonkajšia tvrdá škrupinka chráni jadro, to najcennejšie, čo mandľa má, zatiaľ čo vo vnútri buduje mocnú životnú silu.

Mandľový olej je obzvlášť jemný a ľahký a je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny. Je to ideálny prostriedok na starostlivosť o citlivú pokožku a tiež aj na ochranu pokožky bábätiek a malých detí.

Alergia, citlivosť pleti a kožné ťažkosti nesúvisia s vekom. Citlivá pokožka, nech je dôsledkom stresu alebo vplyvom okolitého prostredia, má spoločné črty: vrchná ochranná vrstva kože je porézna, a tak ňou ľahko prestupujú vonkajšie vplyvy. Koža sa to pokúša vyvážiť a chráni sa tak, že hrubne. Výsledkom je podráždená pokožka, často so sklonmi k vysychaniu.

A tu prichádza do hry sila mandle s tvrdou škrupinkou obklopujúcou cenné olejnaté jadro. Vonkajšia škrupinka mandle je dostatočne silná na to, aby vonkajšie podnety nemohli prevládnuť nad vnútorným jadrom. Je však tiež dostatočne porézna na to, aby jadro mohlo dýchať. S týmito vlastnosťami predstavuje mandľa ideál toho, čo citlivá pleť potrebuje – zdravú vonkajšiu vrstvu, ktorá chráni a zároveň aj regeneruje a poskytuje starostlivosť tomu, čo sa skrýva vo vnútri.

Weleda využíva vlastnosti mandle vo väčšine produktov z radu starostlivosti o dieťa a tiež v Mandľovej pleťovej starostlivosti. Tento rad s mandľovým olejom v bio kvalite a bez parfumácie chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi a posilňuje ju tak, aby znovu nadobudla svoju rovnováhu a svoju prirodzenú schopnosť vlastnej ochrany. Receptúry sme vyvinuli špeciálne pre citlivú pokožku. Preukazujú svoju účinnosť už takmer dvadsať rokov – dokonca aj u pokožky postihnutej neurodermatitídou. 

Relaxačná masáž tváre

Doprajte svojej pokožke špeciálnu starostlivosť a vychutnajte si pozitívne účinky relaxačnej masáže tváre. Najlepším pomocníkom pre tento proces je Mandľový pleťový olej Weleda.
 
Krok 1
Položte obe ruky na tvár a jemne prechádzajte smerom k hornej časti ucha.


 
Krok 2
Končeky prstov položte na spánky a masírujte ich pomalými krúživými pohybmi.


 
Krok 3
Masáž čela: končeky prstov položte oproti sebe na čelo a masírujte ho kĺzavým pohybom smerom von.


 
Krok 4
Prstenníkom masírujte koreň nosa cez oblúk obočia a potom od vonkajšieho do vnútorného kútika oka.

 

Zdroj a foto: PR článok