Chrbát

Vášho potomka otočke na bruško a začnite od hlavičky. Cez lopatky choďte k chrbtici, na ktorú môžete poklopať, ale len veľmi jemnými pohybmi. Skutočne si dajte záležať a veľký pozor si dajte najmä na prudké pohyby a tlak. Chrbtica bábätka je krehká! 

Na masáž použite len ukazováčik a v žiadnom prípade sa nezapierajte celou dlaňou. Strany meňte striedavo a dieťatku môžete rozprávať čo aktuálne robíte, lebo ono miluje váš hlas a týmto mu umocníte zážitok z celého procesu. Masáž chrbta by mala skončiť až nad kolennou jamkou, kde sa dostane voľnými dlhými pohybmi vašich prstov cez stehná a zadoček. 

Čerešnička na torte 

To najlepšie by malo prísť vždy na koniec. Voľným ťahom začnite na vrchole hlavy, pomaly obkrúžte rukami celé telíčko a skončite na pätách. Pohyb zopakujte, ale postupne zoslabujte. Približne na tretíkrát by ste mali ruky pomaličky odtiahnuť a masáž nechať vyznieť len tak do stratena. Detičky totiž príliš nemusia šoky, tak im ich nespravte tým, že ich plesnete po zadočku a ohlásite koniec. 

Ako už bolo spomínané, počas masáže nebuďte ticho, ale hovorte, či dokonca spievajte. Z masáže by sa nemal stať obrad, ale predovšetkým by to mala byť zábava a to nie len pre bábätko, ale aj pre vás. Aj preto zabudnite na vonné tyčinky, alebo relaxačnú hudbu. Vaše dieťa chce totiž vnímať vás, tak mu to neberte.

 

Foto: Shutterstock