Ste pyšná nato, že váš muž sa drží posledných trendov a pôjde s vami rodiť? Prečo to však robí? Aby sa mohol pochváliť kamarátom, lebo ho tam chcete a nemá veľmi na výber, alebo len preto, lebo to od neho spoločnosť očakáva? Nie je možno načase pozrieť sa mu do očí a skutočne sa spýtať muža, či chce pri pôrode skutočne asistovať?

Pozor na dôvody

Prieskum odhalil, že z desiatich mužov, ktorí boli prítomní na pôrode ich polovičky, sa našli len dvaja, ktorí pri ňom chceli aj naozaj byť. Tí tam chceli byť údajne z toho dôvodu, že keď už sa podieľali na výrobe, mali by byť aj pri expedícii. Ďalších šesť tam podľa výskumov bolo len preto, že ich tam chcela ich partnerka. Poslední dvaja síce na pôrode boli, no v polovici boli nútení odísť, pretože im prišlo zle z utrpenia ich partnerky, z krvi a celkovo nemocničného prostredia. 

Tento výskum sa síce uskutočnil vo Veľkej Británii, avšak podobne sú na tom aj naši muži, ktorý radšej svojej tehotnej partnerke prikývnu a svoj názor si nechajú pre seba. Jeden z mužov dokonca tvrdí, že ho k tomu hecovali jeho kamaráti. Nikto sa ho však nespýtal na jeho strach a obavy z toho, keď uvidí partnerku pri pôrode trpieť.

Dokonca priznal, že ako následok týchto nepríjemných skúseností boli ročné problémy s milovaním, lebo ju neustále videl v pôrodníckom kresle. Stálo by vám niečo také za to?