Ste práve v očakávaní? Ak čakáte svoje prvé bábätko, mali by ste si to užiť. Pretože na poradí skutočne záleží a to minimálne v prípade tehotenstva. Prečo je teda to prvé v mnohých ohľadoch lepšie ako druhé či ďalšie? V nasledujúcich riadkoch vám to prezradíme.

Tehotenstvo je samo o sebe na jednej strane krásnym a zázračným obdobím v živote ženy, no prináša so sebou aj mnoho nepríjemností. Takto to však jednoducho je. No ak práve pod srdcom nosíte svojho drobca alebo ste už dokonca viacnásobnou maminkou, určite nám dáte za pravdu, že prvé tehotenstvo predsa len bolo o čosi iné. Áno, možno vás znepokojil každý symptóm a ten ste už v ďalšom tehotenstve neriešili. No to nie je všetko. Ukázalo sa, že prvé tehotenstvo má svoje prvenstvo aj v mnohých iných veciach. V čom je teda lepšie?

Môžete oddychovať koľko chcete

V tehotenstve sa môže viac či menej objaviť aj zvýšená únava, no to je v poriadku. Čo je však výhodou v prípade, ak čakáte svoje prvé dieťatko je fakt, že si môžete dokonale oddýchnuť a to tak dlho, ako len chcete či potrebujete. Mali by ste to využiť, pretože pri ďalšom potenciálnom tehotenstve takúto možnosť už nebudete mať. Budete mať totiž vedľa seba drobca, ktorý bude vyžadovať vašu pozornosť, ale aj energiu. A na oddych tak možno nezostane čas, preto si to užívajte, dokiaľ môžete.

Môžete zdokumentovať priebeh tehotenstva

Prvé tehotenstvo je pre každú budúcu mamičku významný krok. Všetko sa dej po prvýkrát, všetko po prvýkrát zažívate na vlastnej koži a občas ste dokonca v údive. Milým trendom mnohých mamičiek je preto fotodokumentácia celého tehotenstva. Budúce mamičky si zvyknú fotiť bruško v každom mesiaci či zaznamenávať, akékoľvek zmeny či pokroky drobca v brušku. Na konci tehotenstva z toho vzniknú krásne spomienky na toto zázračné obdobie. Pri ďalších tehotenstvách už takúto možnosť zrejme nebudete mať, pretože na to jednoducho “nebude čas”. Tak to skúste zdokumentovať aspoň pri prvom bábätku.