Všetci milovníci leta, slnka a kúpania si teraz určite prídu na svoje. Aktuálne horúčavy však dávajú poriadne zabrať aj nám dospelým, a preto je namieste pouvažovať, ako si spríjemniť toto letné obdobie. Stačí minimalizovať potenie správnou voľbou materiálov, a aj tí najmenší sa budú cítiť skvele.

Tropické letné dni sú už v plnom prúde a my sme na vlastnej koži pocítili dusný a vlhký vzduch – úplne, ako keby prišiel z exotiky. Čím viac je teplo a vlhko, tým ťažšie sa naše telo ochladzuje, a tak pocitovo máme dojem, že sme ako v saune. Určite sa vám už aspoň raz stalo, že ste mali na sebe oblečenie, v ktorom ste sa počas týchto horúčav cítili doslova ako v umelohmotnom vrecku. Niet divu, výber látky dokáže hotové zázraky. Malé deti reagujú na teplotné extrémy ešte citlivejšie, a tak vhodný výber oblečenia či použitých materiálov v ich detskej izbe netreba podceňovať. Vhodné materiály vedia zabezpečiť, že pokožka dýcha, zabraňujú extrémnemu prehriatiu či poteniu. Viete, ktoré prírodné materiály dožičia vytúžený pocit úľavy na tele či v priestore? Prírodné látky vyhrávajú na plnej čiare. Tu je zoznam tých najlepších pomocníkov v letnom období.

Bavlna

Najobľúbenejším materiálom dospelých aj detí je jednoznačne bavlna. Má množstvo výhod, ktoré vieme využívať v priebehu celého roka. V lete ich je o poznanie viac, a to vďaka výbornej priedušnosti a absorpčným vlastnostiam. Spodná bielizeň, detské plienky či oblečenie, ktoré prichádza do priameho kontaktu s pokožkou, sú základom, ktorý by v správnej det- skej výbave nemal chýbať. Okrem príjemného pocitu poskytuje táto tkanina aj pohodlie, vzdušnosť, vysoké vstrebávanie potu a antialergické vlastnosti. Nielen deti potrebujú mať na pokožke tú najlepšiu kvalitu, ale aj dospelí, preto je dobré poriadne prehod- notiť napríklad takú posteľnú bielizeň. „Dnes už existuje aj nádherná posteľná bielizeň vyrobená zo saténovej bavlny, ktorá zabezpečí pokojný spánok, a zároveň vyzerá luxusne. Takéto obliečky sú vhodné do každej izby či spálne, nielen tej detskej. Navyše, ak si dáte pozor na stopercentne bavlnené zloženie, v zime sa do perín radi zababušíte
a v lete nespotíte,“
vysvetľuje Tereza Kubániková, odborníčka z firmy DaDaboom.sk.

Ľan

Ďalší v poradí z obľúbených ekologických textílií je ľan, ktorý sa pre svoje antibakteriálne a termoregulačné vlastnosti teší stále väčšej popularite. Nejde o žiadnu novinku na trhu, ale o generáciami odskúšanú stávku na istotu. Kedysi ho využívali predovšetkým na oblečenie, dnes už sa z ľanu vyrábajú všemožné veci ako hračky, nábytok do detskej izby, podložky do postieľok či vkusné a štýlové bytové doplnky. S určitosťou teda môžeme povedať, že je vhodný pre deti aj vďaka tomu, že nepriťahuje prach a neelektrizuje, vďaka čomu ho nie je potrebné tak často prať.