Vyšší prírastok na váhe

Priberanie v tehotenstve nepoteší, no ku každému to logicky patrí. Avšak ukázalo sa, že v druhom tehotenstve je prírastok na váhe zvyčajne väčší, ako pri tom prvom. Vyššia hmotnosť je často dôsledkom problémov s návratom k obvyklej hmotnosti po prvom tehotenstve. Toto výraznejšie priberanie môže spôsobiť strie, pretože pokožka sa stáva menej elastickou. Výskyt strií sa úplne nedá ovplyvniť, no môžete používať krémy prosti striám alebo prípravky na zvýšenie elasticity pokožky, ktoré sú vhodné počas tehotenstva.

Silnejšie kontrakcie

Je to takmer rovnaký prípad ako pri prvých pohyboch dieťaťa. Kvôli tomu, že pokožka je v druhom tehotenstve už menej elastická, môžete kontrakcie pociťovať silnejšie, čo je veľmi často príznakom rýchlejšieho pôrodu.

Ľahší a rýchlejši pôrod

Prvý pôrod vaše telo zmení. Zmeny, ktoré v ňom prebehli priamoúmerne podporujú druhý pôrod, preto je zvyčajne rýchlejší a menej bolestivý. Pôrodný kanál je uvoľnenejší, svaly nie sú také tuhé a boky sú širšie. Krčok maternice sa zvyčajne otvára rýchlejšie a druhý pôrod zvyčajne trvá až o niekoľko hodín menej ako prvý.

Foto: Shutterstock