Pridávanie prvých príkrmov k čisto mliečnej strave bábätka je dôležitým míľnikom a často aj dilemou mnohých čerstvých rodičov. Príkrmy môžu byť pre dieťatká pripravované doma alebo rodičia môžu ušetriť čas a kúpiť ich hotové. Čo však tieto príkrmy obsahujú, ako chutia a sú vôbec zdravé? Na tieto otázky hľadala odpoveď nezávislá spotrebiteľská organizácia dTest, ktorá do laboratória na testovanie poslala desať príkrmov s príchuťou bolonských špagiet.

Najnovšie vedecké výskumy ukazujú, že v období medzi 17. - 24. týždňom života dieťatka, dokáže jeho organizmus tolerovať alergény v strave a vytvoriť si tak do budúcnosti lepšiu imunitu i odolnosť. Slovenská pediatrická spoločnosť a Slovenská spoločnosť primárnej pediatrickej starostlivosti rodičov však upozorňujú, aby s príkrmami u detí nezačali príliš skoro. Mohlo by to totiž ohroziť samotné zdravie dieťaťa preťažením obličiek. Za správny čas sa preto u dojčených detí považuje šiesty mesiac a u detí kŕmených dojčenským mliekom obdobie po ukončení štvrtého mesiaca.

dTest do testovania v nezávislom laboratóriu zahrnul príkrmy určené pre deti od ukončeného štvrtého až dvanásteho mesiaca veku. Aby bolo testovanie jednotné a výsledky porovnateľné, vybrala sa práve jedna príchuť – bolonské špagety alebo podobná alternatíva. Testované príkrmy boli väčšinou balené v sklenených pohárikoch, jeden bol balený v kapsičke s plastovým uzáverom.

Dôležitými kritériami testovania boli najmä výživové hodnoty, senzorické hodnotenie – farba, chuť a vôňa, kvalita surovín a spracovanie, nežiadúce látky či balenie a deklarácia výrobcu. Výsledky testovania ukázali, že väčšine príkrmov sa darilo dobre. dTest však jeden z testovaných výrobkov neodporúča. Je ním príkrm dmBio Dinkel-Spaghetti bolognese (Príkrm bolonské špaldové špagety), ktorý sa kvôli obsahu nežiaducej látky – mykotoxínu umiestnil na úplnom konci tabuľky s najslabším hodnotením. Mykotoxíny sú totiž okom neviditeľné jedy produkované plesňami a môžu spôsobovať najrôznejšie zdravotné problémy. Vzhľadom na to, že paradajkové výrobky sú na prítomnosť mykotoxínov náchylné, v laboratóriu ich hľadali aj v detských príkrmoch. Aj keď bola v uvedenom produkte nameraná hodnota mykotoxínu nízka, iba o dve desatiny mikrogramu vyššia, než sú schopné zachytiť meracie prístroje, v potravinách všeobecne a najmä tých dojčenských, by sa vyskytovať vôbec nemali.

Foto: dTest - Petr Neubert

Testovanie však prinieslo aj dobré správy. Tipom dTestu v kategórii príkrmov pre väčšie deti – od ukončeného ôsmeho až dvanásteho mesiaca veku je výrobok Hamánek Špagety s bolonskou omáčkou. Obstál v skúške výživových hodnôt, v teste nežiadúcich látok a uspel aj z hľadiska senzorického hodnotenia. Okrem chuti môže rodičov pri bolonských špagetách zaujímať aj to, aké kvalitné paradajky sa do nich používajú. Experti dTestu v laboratóriu pomocou špeciálneho prístroja merali intenzitu jasne červenej farby spojenej s kvalitnými paradajkami. V kategórii detských príkrmov od ukončeného štvrtého až šiesteho mesiaca veku dosiahol najlepší výsledok z tohto pohľadu výrobok Sunar Špagety s bolonskou omáčkou. Jediný z testovaných produktov tak za kvalitu paradajok získal veľmi dobré hodnotenie.

Bez ohľadu na to, kedy sa rodičia rozhodnú zaradiť príkrmy do jedálnička svojich detí, je dôležité začať pomaly a ideálne po lyžičkách. Pre deti je najvhodnejšie začať iba s jedným druhom zeleniny a až potom pridávať ďalšie druhy, mäso či ovocie. Deťom treba dopriať dostatočný čas aj na to, aby si na novú stravu zvykli a netlačiť na ne, ak niektorý príkrm odmietajú. Napokon, v živote bábätka je to významný moment, kedy za začína zoznamovať aj s inou stravou ako len mliekom. Netreba sa preto ponáhľať a v prípade nejasností je dobré sa najskôr obrátiť na pediatra, ktorý rodičom poradí kedy je ich dieťa pripravené.

Foto: dTest - Petr Neubert

Zdroj a foto: PR článok