Aj počas tehotenstva sa chcete páčiť. Kde však nakupovať, aby odevy spĺňali vaše estetické požiadavky, kopírovali módne trendy a zároveň vytvárali pohodlie pre rastúce bruško? Zistili sme pre vás, na čo si dať pri nakupovaní pozor, kde si vyberať vhodné kúsky a najmä, prečo nemíňať zbytočne veľa, keď tehoten­stvo utečie tak strašne rýchlo.

Na začiatok

V prvom trimestri sa vás obmena šatníka asi nebude priveľmi týkať. Väčšina mamičiek sa vojde do svojho „predtehuľkovského“ oblečenia, ktoré maximálne povolia v páse. Začnete nosiť skôr voľnejšie košele, ktoré skryjú mierne sa zväčšujúce bruško. I keď máte chuť ihneď vyraziť do tehotenského obchodu a míňať za novinky, vyčkajte, až bude podobná investícia naozaj potrebná. Pomaly sa obzerajte nielen po detských handričkách, ktoré budete kupovať do výbavičky, ale i po tom, čo pristane vám.

Dbajte nielen na trendy a štýl, ale aj na nositeľnosť modelov v období, keď vám asi nebude dvakrát dobre. Budete sa viac potiť, vďaka hormónom sa u vás bude striedať nával horúčavy s návalom chladu, takže sa musíte pripraviť i na to, že sa budete zobliekať a obliekať stále dokola.

Pod lupou

Jediné, nad čím by ste nemali prechádzať mávnutím ruky, je výber tehotenskej bielizne. I keď sú tehuľky, ktoré počas očakávania žiadnu výraznú obmenu podprseniek a nohavičiek nepotrebujú, vy by ste sa mali riadiť potrebami svojho tela. Zamyslite sa, či sa vám vyrážky a otlaky pod ňadrami nerobia práve preto, že stále nosíte bielizeň s kosticami, ktorú by ste dávno potrebovali vymeniť za nejakú o dve čísla väčšiu. Počas tehotenstva nenoste (ani kvôli príprave) takzvanú dojčiacu podprsenku. Vybrať si môžete bežnú športovú alebo tehotenskú, ktorá je predsa len uspôsobená nárastu hmoty pŕs.

Nôžky v komforte

Obuv by ste si mali vyberať nielen trendovú, ale hlavne pohodlnú a bezpečnú. Počítajte s tým, že s väčším bruškom sa nezohnete, takže šnurovacie topánočky si naozaj nekupujte. Dôležité pre vás je, aby ste sa ľahko obuli. Nekupujte si topánky v predstihu, môže sa stať, že sa vám nohy zväčšia až o jedno číslo. Pokiaľ ide o to, v súčasnej dobre určite uprednostnite internetové obchody. Ak by vám aj niečo veľkostne nesadlo, vždy to môžete bez problémov vrátiť.

Foto: Shutterstock