Poznáte to. Prežívate najkrajšie obdobie v živote. Stali ste sa matkou, na svet ste priviedli nový život. Aj keď je vaše telo doslova zaliate pocitmi šťastia a naplnenia, predsa sa občas pozastavíte nad tým, že akosi nie ste vo svojej koži. Doslova. A za to netreba mať výčitky. Ide o prirodzený jav, ktorý nastane po pôrode a týka sa každej jednej z nás...

Okrem zvykania si na nového človiečika vo vašom živote či na nový režim v rámci rodiny, zvyčajne nastáva fáza snahy vrátiť sa k pôvodným telesným proporciám či k rovnakej pevnosti pokožky, akú ste mali pred otehotnením. Aj napriek deviatim mesiacom tehotenstva a následnému pôrodu ste ešte vždy v prvom rade ženou. A tá sa potrebuje cítiť vo svojom tele šťastne, pohodlne a spokojne aj po tom, ako sa stala matkou. Problém je, že tento komfort môžu aj mesiace od pôrodu narúšať kilogramy navyše či neestetická celulitída, o ktorej ste do gravidity počuli len z rozprávania.

O týchto témach sme sa porozprávali s odborníčkou na dané problémy, doktorkou Ivetou Hasovou z dermatologického centra Mediskin, podľa ktorej už v dnešnej dobe existujú účinné metódy práve na riešenie týchto starostí.

Začať treba od seba

Je pravda, že ak sa bavíme o celulitíde, ku ktorej má žena genetickú predispozíciu, nevyhne sa jej, ani keď začne pravidelne športovať. Isté však je, že aj v takom prípade existujú možnosti, vďaka ktorým ju vedia odborníci zmierniť, a to vďaka neinvazívnym technikám. Inými slovami, netreba si rovno líhať pod skalpel.

„V prípade celulitídy treba začať od seba. V prvom rade upraviť životosprávu a vyhýbať sa faktorom prispievajúcim k jej vzniku. Pravidelná a vyvážená strava s dostatkom tekutín musí byť samozrejmosť. U žien, kde je prítomná obezita, je zároveň potrebná redukcia hmotnosti,“ dozvedáme sa od odborníčky, MUDr. Hasovej, ktorá každej pacientke najskôr odporučí začať s riešením problému od seba a až následne prepojiť zdravú životosprávu s lekárskou procedúrou. Vďaka tejto kombinácii budú výsledky viditeľnejšie skôr a zároveň budú mať dlhodobejší účinok.

Tri účinné procedúry

Ak ste si vstúpili do svedomia a redukciu celulitídy beriete skutočne vážne, tak nastal správny moment na to, aby ste si po dohode s odborníkom zvolili odbornú metódu, ktorá celý proces urýchli. V prípade celulitídy sú najvhodnejšie ošetrenia ako lymfodrenáž, endermológia a rázová vlna.

„Vzhľadom na to, že celulitída je navodená kvalitou podkožia a cirkulačnými zmenami, potrebné sú opakované ošetrenia a optimálne lymfodrenážne techniky využívať ako udržiavacie ošetrenia. Nielenže nám to zlepší postavu, ale aj pocit na tele. Nohy budú ľahšie a zároveň krajšie,“ dodáva majiteľka kliniky Mediskin, ktorá celulitídu nevidí iba ako povrchový problém vrchnej vrstvy kože, ale skôr ako oveľa hlbšiu komplikáciu: „Celulitída je charakterizovaná zmenou kožného povrchu, najmä v oblasti zadočka a stehien. Zmeny sa nemusia obmedzovať len na ženské pozadie, ale môžu zasahovať dolné končatiny (jazdecké rajtky, pumpky), oblasť ramien a dokonca aj bruško."