Ak vediete zdravý život, neplodnosť vám nehrozí

Tento mýtu je nie len nepravdivý, ale dokonca vám v prípade prehnanej športovej aktivity hrozí opačný efekt. Nadmerné športové úsilie totiž môže viesť k zástave menštruácie a neplodnosti.

Ak už máte dieťa, neplodnosť sa vás netýka

Až 11% párov, ktoré už majú jedno dieťa, sa potýka s problémom otehotnenia alebo donosenia druhého dieťaťa. Určite to však v takomto prípade znášajú ľudia o čosi ľahšie.

Za neschopnosť otehotnieť môže "zlá" sexuálna praktika

Neplodnosť nie je sexuálna dysfunkcia, neexistuje žiadna zlá ani správna praktika, ako otehotnieť. Rozhodujú totiž úplne iné faktory, ako tie akú sexuálnu polohu zvolíte.

Po IVF porodíte osmorčatá

Po IVF porodí úplná väčšina žien jeden plod (78%), dvojičky 21% žien, trojčatá 0,8% žien a celkom zriedkavo štvorčatá. Osmorčatá sa po IVF nikdy nenarodili a pravdepodobne ani nenarodia.

Adopcia je ľahšia a rýchlejšia ako liečba neplodnosti

Bohužiaľ, adopcia je veľmi zdĺhavá a nie celkom zahojí túžbu po vlastnom dieťati. V krajnom prípade to však býva riešením. Je to, samozrejme, len na vás.

Je nemožné mať šťastný život bez dieťaťa

Aj bez detí možno žiť život naplno, nájsť si svoje miesto v spoločnosti a radovať sa z každého dňa. Všetko je to v tomto prípade o nastavení vašej hlavy. Ako vravia múdre knihy, je zbytočné trápiť sa nad vecami, ktoré nevieme sami ovplyvniť.

 

Foto: Shutterstock