Azda najčastejšia otázka, ktorá zaujíma každú budúcu mamičku je to, či pod srdcom nosí dievča alebo chlapca. O tom, aké príznaky môžu prezradiť, že sa môžete tešiť na dcérku sme vám prezradili TU a teraz prinášame tie, ktoré vám môžu napovedať, že to bude chlapček. Ktoré príznaky to teda prezradia?

Žiadne ranné nevoľnosti

Ranné nevoľnosti patria asi k najtypickejším tehotenským príznakom, no v oveľa väčšej miere sa pripisujú práve tehotenstvám s dievčatkami. Naopak, ak čakáte chlapca, môžete si od ranných nevoľností “oddýchnuť”, pretože vás pravdepodobne nepostretnú. Dôvod? Nevoľnosti vznikajú najmä v dôsledku tzv. tehotenského hormónu nazývaného aj hCG, ktorého má budúca mamička podstatne viac, ak čaká dievčatko. Nemusíte sa však obávať, pokiaľ pod srdcom nosíte chlapčeka, nižšia hladina hormónu hCG v krvi je úplne normálna.

Slané a kyslé chute

Chute tehotných žien sú jednou veľkou a zábavnou kapitolou. Častokrát totiž ide až o neuveriteľné kombinácie potravín, ktoré by ste za “normálnych” okolností nikdy nezjedli, ale v tehotenstve sa ich nemôžete nabažiť. No je to jednoducho tak. Avšak ak na sebe pozorujete, že vás omnoho viac lákajú slané a kyslé chute a naopak, sladké nie, pravdepodobne sa môžete tešiť na synčeka.

Opekniete

Nie nadarmo sa hovorí, že dievčatá “kradnú” mamičke krásu. Je to naozaj pravda. Aj tento príznak súvisí s hladinou hCG hormónu v krvi budúcej mamičky, ktorá je pri dievčatkách značke vyššia. Dôsledkom toho sú aj vyrážky, akné či mdlá pleť. No na druhej strane, ak čakáte chlapčeka, môžete sa tešiť na krásnu a žiarivú pleť bez nedokonalostí. S chlapcom totiž ešte dokonca opekniete.