Je jedno, či ste v supermarkete alebo chcete mať doma pokoj. Detské záchvaty hnevu sú jednoducho neprijateľné. Čo ale možno neviete, je fakt, že tieto záchvaty plné plaču a kriku môžu mať trvalé následky pre vás i dieťa. Preto prinášame niekoľko skvelých spôsobov, ako utíšiť vaše dieťa behom pár sekúnd.

Rozptýlenie

Tento trik je jednoduchý, nájdite v rýchlosti čokoľvek, čo môže rozptýliť jeho pozornosť. Napríklad akúkoľvek hračku, ktorú máte na druhej strane miestnosti. Stačí povedať: "Pozri sa, čo je to tam? Poďme sa na to pozrieť, myslím, že je to tvoja obľúbená hračka." Asi to nezaberie na dlho, ale dôležité je rozptýliť ho v jeho súčasnom utrpení a tak zmeniť jeho emocionálny stav.

Dajte mu zahryznúť

Jedlo dokáže prinútiť každého, aby na chvíľku zmĺkol a užíval si chuť. Aj deti. Majte po ruke chutné občerstvenie ako tajnú zbraň, ktorú môžete na dieťa vytiahnuť v okamihu núdze. Platí, že čím obľúbenejšia pochúťka, tým účinnejšia. Na druhej strane nie je vhodné tento trik zneužívať, pretože by si dieťa mohlo vytvoriť návyk, že každé trápenie bude liečiť jedlom. To je najkratšia cesta, ktorá vedie k budúcim poruchám potravy.

Zrkadlo

Tento trik si nechajte až na doma. Spočíva totiž v tom, že predvediete rovnaký záchvat hnevu ako vaše dieťa. Vedome zrkadlite jeho správanie a predvádzajte, čo robí. Ak chcete, aby to bolo ešte účinnejšie, násobte jeho výrazy exponenciálne. Bite päsťami do zeme a nahnevane kričte, robte prehnané tváre a veľké, prehnané gestá. Dieťa bude tak šokované, že plač skončí. Je to spôsob, ako dieťaťu ukázať, že jeho reakcie sú neprimerané. Nesmiete to však opakovať príliš často, pretože inak to dieťa pochopí ako vzorec správania a bude vo svojich záchvatoch hnevu zvesela pokračovať.

Vyhoďte ho do vzduchu

Lietanie vzduchom má v sebe niečo čarovné, ​​deti si nemôžu pomôcť a musia sa smiať a radovať sa. Nejednajte násilne, proste dieťa s úsmevom vezmite a vyhoďte ho do vzduchu, alebo sa s ním zatočte. Odvediete jeho pozornosť od trápenia a vykúzlite na jeho tvári úsmev. Až bude v lepšej nálade, budete sa môcť porozprávať o jeho predchádzajúcom, neprijateľnom správaní.