Tušíte, čo je pre deti jeden z najkúzelnejších momentov Vianoc? Okrem darčekov je to samozrejme písanie listu Ježiškovi. Keďže Vianoce sú za rohom, teraz je na to najvyšší čas. Poradíme vám aj vašim drobcom, ako na to.

Ako by mal vyzerať list pre Ježiška?

List, ktorý deti píšu Ježiškovi, nie je hocijaký list. Dalo by sa povedať, že je to najdôležitejšia pošta celého roka, pretože obsahuje všetky tajné priania detskej duše. Preto je dôležité si na ňom dať záležať. Ak máte doma deti, ktoré s tým potrebujú pomôcť, ani neváhajte. Pre všetky deti je to jedinečná a kúzelná cesta, ako si splniť vianočné priania.

Čo všetko by mal list pre Ježiška obsahovať? V prvom rade pozdrav či oslovenie, krátky či dlhý zoznam vianočných prianí a samozrejme adresu, kam Ježiškovi list pošleme. Formu listu si určite každé dieťa vyberie sebe tú najbližšiu. Len ako možnosti mu môžete ponúknuť napríklad klasický list, ktorý sa dá ozvláštniť určite rôznym druhom listového papiera.

Predlohu listu pre Ježiška, ktorú môžu deti aj vyfarbiť nájdete TU. Je súčasťou vianočnej magnetickej knihy, ktorá okrem iného obsahuje aj mnoho vianočných aktivít. Deti tam nájdu sadu 4 predlohových kartičiek, podľa ktorých si z magnetiek môžu vytvoriť svoju obľúbenú zimnú, či vianočnú činnosť. Kto má chuť, môže vyskúšať poobliekať postavičky aj do rôznych zimných oblečení. Fantázii sa medze nekladú a scény si deti môžu tvoriť aj samé. Kniha obsahuje až 110 kusov magnetiek. Medzi magnetkami nájdete napríklad - vianočný stromček, ozdoby, darčeky, snehuliaka, sánky, Mikuláša s vrecom plným dobrôt, medovníky, či postavičky detí, rodičov, starých rodičov, rozkošných zvieratiek a mnohé ďalšie. A samozrejme nemôže chýbať ani list Ježiškovi, ktorý je nepochybne najdôležitejší.