Na čo si treba dať pozor pri výbere?

Ale ak má byť výber bazénu skutočne úspešným a má sa stať hodnotným prírastkom do vašej domácnosti, dajte si záležať na výbere. Na trhu je obrovská škála druhov a veľkostí. Pred kúpou bazénu, je to dobré, keď si zmapujete ponuku na trhu alebo navštívite, čo najviac predajcov bazénov. Odborníci varujú, že mnoho predajcov predáva bazény pre deti, ktoré majú rôzne závady, čo môže byť nepríjemné a často aj nebezpečné. Na začiatok si musíte spísať a premyslieť všetky nápady či umiestnenia, ktoré vám budú vyhovovať.

Ako vybrať správny typ bazénu?

Musíte myslieť na to, že ak máte staršie deti, nebude vám stačiť maličký bazén. A ak vaše deti očakávajú, že budú aj plávať, plytký bazén nie je najšťastnejšie riešenie. Naopak pri deťoch do troch rokov je vhodnejší menší rozmer bazénu a ideálne, čo najviac plytký. Bazén by mal byť otvorený a na slnku, ale musíte myslieť aj na to, že musí byť chránený pred silným vetrom. Jedným z najdôležitejších bodov je samozrejme bezpečnosť. Nikto nechce aby sa zábava vo vode zmenila na starostí. Preto je dobré myslieť na protišmykový povrch na ktorý často zabúdame.

Neoplatí sa hneď vstavaný bazén?

Mnoho ľudí robí chybu, že ak uvažuje nad bazénom, dá si ho hneď postaviť na záhrade, čo stojí nemalé financie pri jeho stavbe a neskôr aj pri údržbe. Je dobré ak si aspoň dve letá vyskúšate skladací bazén, aby ste si boli istí, že sa vám táto drahá investícia oplatí. Niekedy aj najúžasnejší bazén nemusí vaším deťom alebo vám vyhovovať a môžete sa dostať do situácie, že máte na záhrade drahý bazén a bez využitia. Preto mnoho profesionálov odporúča vyskúšať si najprv skladací bazén.

imidz_bazen.jpg