Rozmýšľali ste niekedy, ktoré miesta sú vo vašom byte naozaj najšpinavšie a vaša ratolesť by sa im mala vyhnúť? Budete možno prekvapení, ale podlaha na popredné miesta neporiadkových hitparád ozaj nepatrí, na tie sa pravidelne nominujú celkom iní šampióni.

Držiak na zubné kefky

Podľa štúdie z roku 2011 práve téglik na zubné kefky, ich držiak či nejaká podobná úchytka patria k trom najviac baktériami osídleným miestam. Vedeli ste, že je to i preto, že vzhľadom na dispozície 99 % kúpeľní, ak toaletu nesplachujete zavretú, baktérie z nej sa počas procesu vodnej očisty dostanú až do vzdialenosti troch metrov.

Pokiaľ chcete, aby ste spolu s pastou neservírovali sebe a svojim deťom baktérie zo záchoda, mala by ste raz do týždňa celý systém úchytiek prehnať umývačkou na najvyššom teplotnom stupni, prípadne umyť dezinfekciou. A v zásade nedovoľovať deťom, aby sa v kúpeľni hrali. Nie je to pre nich vhodné miesto. I s ohľadom na chemikálie, ktoré máte určite na tomto mieste uskladnené.

Záhrada

Deťom by ste pred každou podobnou slávnosťou mali vysvetliť, aby sa nedotýkali všetkého, čo vidia na ulici. Paradoxne, v záhrade či na ihrisku tak neprekáža, keď sa dotkne prstami ohorku, ale skôr to, keď zvedavé ruky vášho drobca siahnu do vtáčieho trusu.

Zvierací raj

Domáci maznáčikovia patria do rodiny. Lenže vedeli ste, že mačky a psy dokážu na deti prenášať baktérie, vírusy a parazity v slinách a výkaloch? Maznáčikovia sú iste prínosom, naučte však svoje ratolesti, aby si po hre s nimi vždy dôkladne umyli. A zakážte bozkávanie maznáčikov na ňufák. Nikdy neviete, kam ho strkajú.