Inkontinenčné pomôcky pôsobia nápadne 

Na trhu sú dnes inkontinenčné pomôcky, ktoré vedia skĺbiť funkčnosť i diskrétnosť. Väčšina pacientov sa bojí, že s inkontinenčnými pomôckami sa nedá viesť spoločenský život. Sú presvedčení o tom, že všetky tieto pomôcky sú veľmi objemné a každý si ich na prvý pohľad všimne. Okrem diskrétneho prevedenia sú absorpčné produkty v ponuke v rôznych špeciálnych prevedeniach. Novinkou v sortimente ochranných pomôcok sú celofarebné naťahovacie nohavičky značky Depend, ktoré sú ako jediné na trhu špeciálne navrhnuté zvlášť pre ženy a zvlášť pre mužov, a to vo všetkých veľkostiach (XS – XL) a podľa rôzneho stupňa savosti.

Nie je možné žiť ako predtým

Kvôli inkontinencii nemusíte meniť svoj denný rozvrh a spôsob života. Mimovoľný únik moču môžete vďaka správnej liečbe udržiavať pod kontrolou a nemusíte sa obmedzovať dokonca ani pri fyzických aktivitách, ktorým ste sa doteraz venovali.

Popôrodná inkontinencia ostáva natrvalo

Problémy s únikom moču, ktoré sa začnú vyskytovať po vaginálnych pôrodoch, nemusia zostať natrvalo. Hovorí sa, že po pôrode trvá 6–8 týždňov, kým sa organizmus vráti k normálnemu fungovaniu. Spolu s návratom tela do optimálnej formy často miznú aj nepríjemnosti spojené s inkontinencia. Aby ste tomuto procesu regenerácie napomohli, skúste Kegelove cviky, ktoré posilňujú svalstvo panvového dna.

Cestovanie je tabu

Kvôli nekontrolovanému úniku moču sa nemusíte vyhýbať cestovaniu a ani sa stresovať tým, že mimo domova budete musieť neustále hľadať toaletu. Jednoducho sa na cestu pripravte a zaobstarajte si absorpčné pomôcky, s ktorými sa budete cítiť bezpečne a pohodlne. Ideálne je zvoliť naťahovacie nohavičky so sacím jadrom, ktoré udržia v sebe nielen moč, ale zabránia i nechcenému šíreniu pachu.

Z uvedených skutočností vyplýva, že inkontinencia je síce nepríjemný a nekomfortný, no často riešiteľný problém. Podstatné je vyhľadať včas odbornú pomoc a nesnažiť sa prekonať problémy sami. Jedine tak môžete dostať inkontinenciu pod kontrolu a zabrániť tomu, aby sa stala prekážkou v spoločenskom a pracovnom živote.

Foto: Shutterstock