Skúsenosť s tvrdohlavým odmietačom nemixovaného jedla má mnoho mamičiek. Len máloktoré dieťa totiž zvládne celkom bez problémov prechod z mixovanej stravy na jedlo, ktoré treba rozhrýzť. Poradíme vám, ako donútiť vášho potomka, aby sa nebál zahryznúť sa aj do tvrdšej stravy.

Nerobte nič nasilu

„Je nutné prispôsobiť sa individualite dieťaťa, žiadne všeobecné pravidlo na to neexistuje,“ vysvetľuje detský lekár a gastroenterológ Jiří Lyer s tým, že u niektorých detí jednoducho nemožno tlačiť na pílu. Záleží totiž na psychomotorickom vývoji dieťaťa a nie na jeho veku. Avšak aj tak je oveľa dôležitejšie to, čo dieťa zje, než akú konzistenciu to má.

Tento spôsob vidí ako jednu z možností i pediater. „Je to možné, ale je nutné voliť také zloženie stravy, ktoré obsahuje dostatok tekutín. A prichádza to do úvahy až po šiestom mesiaci veku,“ doplňuje gastroenterológ.

Nechajte dieťa obhrýzať uhorku

Kúsky v jedle by sa mali postupne podávať po ôsmom mesiaci veku. Často sa ale táto optimálna hranica musí posunúť na deviaty či desiaty mesiac jednoducho preto, že dieťa nemá zúbky alebo kúsky zatiaľ odmieta. V takom prípade je najlepšie pár dní viac mixovať a potom to zase skúsiť. „Často sa deti naučia jesť jedlo s kúskami až potom, čo začnú obhrýzať uhorku, rožok či kukuričné tyčinky. Najčastejšie je prvým nemixovaným jedlom, ktoré dieťa prijme, príkrm s ryžou alebo také obľúbené špagety. Ale po prvom roku by už deti mali kúsky tolerovať,“ vysvetľuje detská lekárka Klára Šillerová.

Staršie dojčatá môžu trpieť bolesťami bruška z príliš veľkého množstva nestrávených kúskov v potrave. Bábätko vtedy začne z ničoho nič plakať, krúti sa, je červené v tvári, nožičky priťahuje k brušku. Kričí a nedá sa. Okrem nahriatej plienky priloženej na bruško, teplého kúpeľa či jemnej masáže bruška existujú aj lieky proti nadúvaniu pre dojčatá. Poradí vám lekár, alebo lekárnik.