Bábätko svojim príchodom na svet opúšťa dôverne známe bezpečie vášho bruška, kde bolo navyknuté intenzívne vnímať tlkot vášho srdca, zaspávalo pri kolísaní vašej chôdze, počúvalo váš hlas a neustále vnímalo vašu blízkosť. Nečudo, že bábätko tieto dôverne známe podmienky vyžaduje a priam existenciálne potrebuje aj po svojom narodení a chce byť minimálne v ranom období svojho detstva s vami ako jeho maminkou v nepretržitom kontakte. Ako to docieliť?

Jednou z možností, ako to svojmu drobčekovi môžete poskytnúť, je nosenie v šatke či v ergonosiči. Nosenie detí nie je výkrikom poslednej módy, má svoje korene v dávnej minulosti a našťastie sa teší v dnešnej dobe čoraz väčšej popularite. Mnohé vedecké výskumy totiž potvrdili, že nosenie detí má pozitívne účinky na psychomotorický, emocionálny a zdra- votný rozvoj dieťaťa. Pri použití správneho ergonomického nosiča a aplikovaní vhodnej techniky nosenia si môžete s vašim dieťatkom vychutnávať nosenie a využiť všetky výhody, ktoré nosenie poskytuje - a to nielen pre vaše dieťatko, ale aj pre vás.

Ako prospieva nosenie dieťatku?

Podľa výskumov je nosené dieťa z psychomotorického a emocionálneho hľadiska spokojnejšie, máva lepší spánok, je menej plačlivé a celkovo lepšie prospieva. Je dokázané, že nosené deti ľahšie nadväzujú kontakt s okolitým svetom. Nosenie v neposlednom rade intenzívne prehlbuje vzťah medzi rodičom a dieťatkom. To sa vie oveľa rýchlejšie upokojiť práve kvôli pocitu bezpečia, ktorý mu umožňuje blízkosť s rodičom.