Zaiste nám dá mnoho mamičiek za pravdu, ak budeme tvrdiť, že materstvo je poriadna výzva. Hoci je to krásne a zázračné obdobie, neraz je plné aj tých nepríjemnejších situácií a emócií. Večne ogrckané tričko či stovky prebdených nocí sú len zlomkom z nich. A nech by ste sa už na rolu matky snažili pripraviť akokoľvek dobre, tieto veci sa nedozviete z rodičovských príručiek. Naopak, týchto 7 vecí zažijete na vlastnej koži až keď sa stanete matkou. Súhlasíte?

Budete ako vaša mama

Akokoľvek veľmi to budete popierať o to častejšie sa zrejme pristihnete pri tom, že niektoré veci robíte ako vaša matka. Iste ste si v mladosti hovorili, že to a hento vy raz určite nebudete robiť, a predsa je to tak? Nemusíte si to vyčítať, pretože tak či tak to nezmeníte. Výchovné princípy z vášho detstva sú totiž vo vás prirodzene zakorenené a je prirodzené, ak ich takisto používate vo vzťahu k vlastným deťom. Pokiaľ sa vám však niektoré zdajú naozaj “proti srsti”, skúste sa viac kontrolovať. Aj keď všetko rozhodne neovplyvníte, nehanbite sa za to. Len idete v šľapajách svojej matky, či si to už uvedomujete alebo nie.

Minimum času

O mamičkách sa hovorí ako o osobách, ktoré kávu pijú výhradne studenú a nemajú na seba pomaly ani 5 minút denne. Niet sa čo čudovať, ak vás váš malý drobec potrebuje pri sebe celých 24 hodín! Verte, že ako náhle vhupnete do roly matky, aj tých pár minút pre seba sa pre vás stane vzácnymi. No napriek tomu vám nebudú až tak chýbať. Zvyknete si aj na studenú kávu, večný neporiadok a ogrckané oblečenie. Podstatné bude len to, aby bolo vaše dieťatko zdravé, šťastné a spokojné.

Budete sa báť

Každá matka, prakticky už od začiatku tehotenstva sa bude o svoje dieťa permanentne báť. Obávať sa teda budete zakaždým. Keď bude dieťatko choré, zranené, alebo aj smutné. Mamy cítia strach a obavy pri každom prvom zúbku aj kroku, ale aj prvom zlomenom srdci svojej ratolesti. Neustály strach mama cíti preto, lebo jej materinský pud jej “nedovolí” nebáť sa, ale naopak, svoje dieťa doživotne chrániť.