Možno si práve lámete hlavu nad tým, ako začať s príkrmami a čo je pre deti najvhodnejšie. Mrkva, brokolica a iná rozmixovaná zelenina je slovenská klasika. Čo ale dávajú svojim deťom mamičky v iných krajinách svete?

Japonsko

Japonci začínajú ryžou. Deťom ju dávajú niekedy medzi štvrtým a šiestym mesiacom života. Najskôr ju úplne rozvaria, ale postupne ju nechávajú viac zrnkovú. Potom skúšajú zeleninu a ovocie, ako sladké bataty, ktoré deti milujú pre ich sladkú chuť a sú plné vitamínov. Následne postupne pribudnú ryby, mäso, vaječný žĺtok a tofu. Pre lepšiu orientáciu im slúži tabuľka alergénov. Napríklad ryby s bielym mäsom sú menej rizikové, takže ich podávajú hneď zo začiatku, a až neskôr lososa a makrelu.

Aby malo jedlo lepšiu chuť, pridávajú doň morské riasy. U bábätiek začínajú riasami aonori, ktoré sú narezané tak najemno, že svojím vzhľadom pripomínajú čaj. Ako pitie podávajú rybie vývary, obilný čaj alebo vodu. Niekedy aj džús. Rozhodne deťom nedávajú kravské mlieko skôr než v dvoch rokoch. Faktom je, že v strednej a severnej Európe trpí na intoleranciu laktózy len asi 0 – 20 % osôb, ale pre Japonsko sa udávajú hodnoty medzi 80 % až 100 %. Neznášanlivosť je geneticky podmienená a v Japonsku je spojená aj s tým, že je tu konzumácia kravského mlieka relatívne nový fenomén. V Japonsku navyše nie je obvyklé dávať malým deťom sladkosti.

India

Prvým jedlom pre deti v Indii býva ryža, alebo voda, v ktorej sa ryža varila. Populárne je jedlo khičdi. Ide v podstate o rozvarenú ryžu so šošovicou. Malým detičkám podávajú tiež pokrm mung dal, ktorý obsahuje fazuľu a zeleninu. Do jedla pridajú nadrvené korenie a postupne zvyšujú štipľavosť všetkých pokrmov. Dezertom sú pre deti hrozienka, alebo mliečny puding paješ, ktorý sa pripravuje z rozvarenej ryži v mlieku s cukrom.

Okrem vody, džúsu a mlieka dávajú v Indii bábätkám na pitie kokosovú vodu a odvary proti kolikám z byliniek a korenia. Vhodné sú napríklad bazalka, bršlica čiže kozia noha, muškátový oriešok, fenikel a tiež rasca koptská. Pokiaľ ide o zeleninu, uprednostňujú tú, ktorá vyrástla na slnku (cukety) pred koreňovou zeleninou. Keď deťom narástu zúbky, ako sladkosť im dávajú mandle. Vždy však v prítomnosti dospelej osoby, aby sa nimi nezadusili.