Vedeli ste, že zdravie dieťaťa v dospelosti totiž ovplyvňujú až z osemdesiatich percent okolité faktory, predovšetkým výživa, a len zvyšných dvadsať percent je predurčených génmi? Hoci to môže znieť absurdne, je dokázané, že to ako sa bude vaše dieťa stravovať prvých tisíc dní svojho života, je celkom zásadné pre jeho budúce zdravie a vývoj.

Prvá tisícka rozhoduje

Podľa odborníkov vo vedeckej oblasti tzv. nutričného programovania hrá kľúčovú rolu pre zdravie dieťaťa v dospelosti práve výživa prvých tisíc dní. Rozhodujúci je teda spôsob stravovania matky v priebehu tehotenstva a následne v dojčenskom a batoľacom veku dieťaťa.

"Výživa v tehotenstve má na vývoj plodu celkom zásadný význam. Existuje teória programovania ‚in utero‘, teda už v maternici, podľa ktorej vonkajšie vplyvy pôsobiace na plod v priebehu tehotenstva môžu viesť u dieťaťa k celoživotným následkom. Z medicíny je známych veľa príkladov, či už ide o prekonané infekcie v tehotenstve, pôsobenie liekov alebo nedostatočné okysličenie (hypoxia) plodu a pod. To všetko ovplyvňuje rast a vývoj plodu, možné komplikácie pred, počas a po pôrode, prípadne môže viesť k dlhodobým následkom. Rovnaký vplyv majú i niektoré zložky stravy, či už ide o deficit kyseliny listovej, jódu, alebo aj o celkovú podvýživu matky,“ vysvetľuje docent Bronský.

Správna výživa v ranom veku zásadným spôsobom znižuje pravdepodobnosť vzniku civilizačných chorôb, teda obezity, cukrovky druhého typu, alergií, astmy či kardiovaskulárnych chorôb. Pokiaľ sa bude dieťa stravovať podľa zásad racionálnej výživy, položíte tým základy optimálneho vývoja jeho metabolizmu, imunity a tiež mozgu. A to za to stojí, nie?

Naprogramujte mu chute

Znie to trochu ako zo sci-fi, ale je to pravda. Výživou v prvých tisícich dňoch života totiž môžete naprogramovať budúce stravovacie správanie svojho dieťaťa, hlavne jeho návyky a chuťové preferencie, a tým mu zaistiť tú najlepšiu štartovú pozíciu. Zásadná myšlienka nutričného programovania vychádza z predpokladu, že pokiaľ má dieťa dostatočné množstvo zdravej, kvalitnej a čerstvej stravy, podmienky na jeho prežitie sú natoľko priaznivé, že organizmus nemá potrebu preferovať cukry, soli či tuk.