Už onedlho bude vaše dieťa čakať jeho prvá cesta do školy. Aj keď sa väčšina drobcov do školy teší, niektorí s tým môžu mať na začiatku problém. Každopádne, na tento dôležitý deň by ste sa preto mali dôkladne pripraviť, lebo pre vaše dieťa pôjde o významnú udalosť, ktorú si zapamätá na celý život.

Učenie – mučenie? 

Drvivá väčšina detí sa do školy veľmi teší. Toto nadšenie však môže rýchlo pominúť, ak sa učenie nebude podávať pútavou formou. Samozrejme, ako vraví psychologička, zábava by nemala prevládať nad poznatkami a niektoré veci sa nenaučia deti inak ako automatizáciou. Takto si aspoň deti zvyknú, že ani v živote sa nedá vždy robiť len to, čo nás baví. Aké finty však vymyslieť na svoje malé ratolesti, aby ich učenie bavilo?

Domáca príprava 

Deti by mali mať počas učenia pokoj. Tichá miestnosť a žiadne vyrušovanie volaním jesť.  Ideálne je ak má malý žiačik aj svoj vlastný stôl na ktorom bude písať a mať svoje veci. Pred učením sa s ním najedzte a choďte na WC, aby potom nemusel od svojich školských povinností zbytočne odbehovať. 

Dobré je vybudovať aj pravidelný režim, aby si zvykol, že doma musí každý deň písať a čítať. Nájdite spoločne čas, ktorý mu bude na vykonávanie úloh a učenie najviac vyhovovať. Dieťa treba okrem kontroly aj podporiť a mať k nemu trpezlivosť. Ani s podporou to však nepreháňajte. Nadávať mu do hlupákov však určite nikomu nepomôže. 

Ak si už stanovíte presné hodiny, kedy sa budete s dieťaťom učiť, nikdy ich neodsúvajte na potom. Nezabúdajte však ani na relax, kľudne aj aktívny ako kino, zábavné centrum, pieskovisko a preliezačky v parku. Všetko však má mať svoj striktne vyhradený čas.