Matky to majú jednoduchšie – bábätko si pekne nosia deväť mesiacov v brušku a prepojenie funguje neustále. Chcete mať skvelý vzťah s dieťaťom aj vy ako otec? Existujú spôsoby, ako zostať v kontakte s bábätkom už od počatia a pokračovať v tom môžete aj po jeho narodení. Vyskúšajte tieto spôsoby.

Tehotný a zviazaný

Pokiaľ si chcete so svojou ratolesťou vybudovať pevný vzťah už od počiatku, mali by ste jej venovať pozornosť aj v dobe, kedy je u mamičky v brušku. Máte deväť mesiacov na to, aby ste si uvedomili, akým otcom chcete byť a ako veľmi sa vám príchodom dieťaťa zmení život. Minimom, ktoré by ste mali absolvovať, sú prehliadky s partnerkou u gynekológa, neskôr v pôrodnici.

Rozhodne nevynechajte 3D ultrazvuk. Keď totiž uvidíte dieťatko na obrazovke a budete v ruke držať jeho fotografiu, hneď sa pre vás stane predstava, že ste otcom, realistickejšia. Vzdúvajúce sa bruško partnerky hladkajte, kedykoľvek. Zaujímajte sa o to, ako prebaľovať, pokiaľ ste technický typ, nechajte si od vypracovať manuál, ktorý vám pomôže s kúpaním, kŕmením a pod

Pripravte operačnú sálu

Stojíte v sále a po prvý raz vidíte svojho potomka „naživo“. Čo ďalej? Pritúľte si ho, ale do zlatej hodiny matky s dieťaťom radšej príliš nevstupujte. Počas nej sa totiž u mamičiek spúšťa laktácia a utvára sa to najzásadnejšie puto medzi matkou a dieťaťom. Pokiaľ si chcete prvé okamihy po príchode na svet naozaj užiť, robte to všetci dokopy.

Sadnite si za hlavu mamičky, hlaďte bábätko ležiace na jej brušku, a nechajte sa uniesť silou toho momentu. Zabudnite na rozosielanie fotografií z pôrodnej sály a ich zdieľanie na Facebooku. Za slzy sa nehanbite, k pôrodu patria. Nepochybujte o svojich schopnostiach, z postieľky sa potom na vás bude pozerať cudzinec.