Turín, Taliansko 16. apríla 2018

Futbalový klub Real Madrid CF získal ocenenie pre futbalový klub, ktorý sa najviac venuje spoločensky prospešným aktivitám pre deti, nazvaný Pohár deviatich hodnôt pre rok 2018. Pohár sa udeľuje v rámci projektu Futbal pre priateľstvo.

Na oficiálnom stretnutí zástupcov spoločnosti Gazprom, ktorá je organizátorom projektu Futbal pre priateľstvo, Ruskej federácie, ktorá privíta tohtoročné FIFA Majstrovstvá sveta vo futbale, a detských ambasádorov z Holandska, Talianska, Španielska a Ruska bolo jednohlasne odsúhlasené, že Pohár deviatich hodnôt pre túto sezónu získava Real Madrid FC. „Los Galacticos“ sa tak stali neoddeliteľnou súčasťou projektu Futbal pre priateľstvo, ktorý je jedinečný aj tým, že pohár udeľujú víťazovi deti. Real Madrid sa tak pridal k výhercom minulých ročníkov, futbalovým klubom Barcelona FC (výherca v roku 2015), FC Bayern a Al Wahda FC (výhercovia v roku 2016).

Enrique Sanchez_VP Real Madrid.jpg

Projekt Futbal pre priateľstvo vznikol v roku 2013 s cieľom propagovať medzi deťmi deväť základných hodnôt – priateľstvo, zdravie, hrdosť, férovosť, odhodlanie, rovnosť, mier, tradície a víťazstvo a tohto roku spája deti z 211 krajín a regiónov celého sveta. Projekt vyvrcholí stretnutím detí zo všetkých zúčastnených krajín a regiónov v Moskve, kde na ne čaká medzi 8. a 15. júnom bohatý program, ktorého súčasťou bude aj návšteva otváracieho stretnutia majstrovstiev sveta.

Enrique Sanchez_VP Real Madrid_F4F.jpg

Oficiálne informácie o projekte: