Azda každý rodič chce byť pre svoje dieťa dobrým rodičom. Podľa čoho to však zistiť? No popravde, o tom môže veľa napovedať aj to, ako sa vaše dieťa k vám či k okoliu správa. Pokiaľ si teda aj vy kladiete otázku, či ste naozaj dobrým rodičom, prečítajte si o dôkazoch, ktoré vás o tom rýchlo presvedčia.

Vždy za vami príde

Rodičia by mali byť pre dieťa vždy tými, na ktorých sa môže kedykoľvek obrátiť. Preto ak sa vášmu dieťaťu niečo stane, vy by ste mali byť prvou osobou, za ktorou pôjde alebo ktorej sa zverí. Ak je toto u vás doma samozrejmosť, odvádzate ako rodič skvelú prácu. Znamená to, že ste pre dieťa synonymom bezpečia a miesta, kam sa môže kedykoľvek vrátiť. Dieťa potrebuje cítiť podporu najmä v takýchto situáciách. Podporiť ho môžete tým, že ho budete počúvať, aj keď jeho problémy (pre vás) pôsobia malicherne.

Vie sa slušne správať

Základy slušného správania sa deti v prvom rade učia od rodičov. A tak by tomu malo byť už od útleho veku. Vie vaše dieťa pozdraviť cudzím ľuďom na ulici, pri vstupe do obchodu či poďakovať? Pomôže inému? A to aj bez toho, aby ste mu to pripomenuli? Ak áno, môžete si gratulovať, pretože ste pre svoje dieťa tým najlepším vzorom.