Majte doma zásoby

Nielen preto, že je doba Covidová a je dobré mať doma aspoň nejaké zásoby, ale preto, že aj popri dennému “maratónu” dobre poslúžia. Zásoba cestovín, ryže, strukovín, zemiakov, zavarených omáčok, konzervovanej zeleniny alebo napríklad tuniaka, mrazenej pizze a iných, vám pomôžu pri nestíhaní aj za pár minút vykúzliť rýchly obed či večeru.

Zabavte deti

Či už máte pred sebou dôležitý meeting alebo poradu, alebo jednoducho si chcete aspoň na päť minút vydýchnuť, je nutné, aby ste deti nejako zabavili. V tomto prípade môžu pomôcť napríklad domáce práce, ktoré deti chtiac či nechtiac na istý čas zamestnajú a poprípade vám vďaka tomu nejaká tá povinnosť odpadne. Do domácich prác môžete zapojiť menšie aj väčšie deti. Deti môžu trebárs prestrieť stôl, vybrať bielizeň z práčky alebo ju poskladať, ustlať posteľ, utrieť prach, zaliať kvety a vyniesť odpadky. Stanoviť každému potomkovi nejaké povinnosti je skvelý spôsob, ako ich naučiť zodpovednosti a tímovej práci.

Účty plaťte online a naraz

Ak aj povinnosť zaplatiť účty je na vašich pleciach, dobre si zaznamenajte termíny, tie sú totiž veľmi dôležité. Najlepšie bude, ak všetky účty budete platiť online a naraz prostredníctvom elektronického bankovníctva. Uvidíte, že vám to ušetrí veľa času, ktorý potom môžete využiť pre seba či na iné povinnosti.

Foto: Shutterstock