Deti sa s čiernou debnou v obývacej izbe kamarátia viac než dosť. Niektoré až tak veľmi, že rodičia podľahnú nátlaku a ďalšiu kamarátku im dodajú priamo do detskej izby. Lenže - je to naozaj správny parťák pre fyzický a emočný vývoj vášho potomka?

Zaujímate sa o to, koľko času trávi vaše dieťa v spoločnosti televízie, mobilu, alebo počítača? V súčte ide niekedy o hodiny a teda o čas, ktorý by ste nemali prejsť mávnutím ruky. Nadbytok času stráveného pri týchto moderných technológiách totiž môže viesť k viacerým problémom.

Obezita 

Jednoduchá priama úmera. Čím viac sa vaše deti pozerajú na telku, tým menej sa hýbu. Riziko sa zvyšuje s tým, ako skoro sa televízia sťahuje do detskej izbičky. Okrem toho, reklamy v televízii priamo zvádzajú k vytvoreniu návyku na junk food (čipsy a i.). A problém je na svete.

Nepokojný spánok

Čím viac deti sledujú televíziu, tým skôr sa môže stať, že sa budú v noci budiť od strachu. Naozaj postrážite, že sledujú len programy vyrobené pre ne, a nie napríklad správy, ktoré nie sú ničím vábnym ani vhodným pre malé deti? Navyše, len čo majú deti televíziu v izbe, strácate kontrolu nad tým, ako dlho do noci sa pozerali na svoje obľúbené programy... Únava zo sledovania televízie môže tiež viesť k rozvoju ADHD, väčšej spotrebe supersladkého jedla a ďalším komplikáciám.

Problémy so sústredením

Deti, ktoré sa venujú televízii a hrám častejšie, ako by bolo vhodné, majú v škôlke a následne v škole problémy so sústredením. Vedci sa dokonca domnievajú, že hranie násilných hier u detí vo veku asi 4 rokov môže viesť k tomu, že okolo 11. roku veku začínajú šikanovať svojich spolužiakov. Podľa štúdie je dokázané aj to, že deti, ktoré majú televízorv detskej izbe, dosahujú horšie výsledky v škole.

Násilie