Splodiť dieťa nie je v súčasnosti také jednoduché ako kedysi. Mnoho mladých párov sa snaží o dieťa dlhú dobu a dokonca sa obracia na odbornú pomoc. Prečo? Nuž, mení sa životný štýl, s ktorým klesá aj kvalita pohlavných buniek. Dobrou správou však je, že existuje jedno, takmer magické obdobie, v ktorom je podľa odborníkov najväčšia šanca otehotnieť. Aké to je?

Prichádzajúce chladné obdobie môže v niektorých vyvolať melanchóliu, no má aj svoje svetlé stránky. Ukazuje sa, že môže byť veľmi prospešné pre splodenie potomka. Ako je to možné?

Chladné obdobie roka je už tu, no nízke teploty nemusia byť až také zlé. “Okolo Vianoc otehotnie viac žien ako kedykoľvek inokedy v roku, “ potvrdzujú odborníci. Čo za to môže?

Okrem dlhých večerov a viac času je to takto “naprogramové” aj od prírody. Možno vás to prekvapí, no podľa výskumov sa ukazuje, že kvalita spermií sa zvyšuje práve v zime a vnímavosť vajíčok je takisto najvyššia v chladnom období. Dlhé zimé večery sú teda ideálne na počatie! Keďže blížiace Vianoce sú najviac zamerané na rodinu, nie je azda ani vhodnejšia doba. Tak prečo to nevyužiť?

Správne načasovanie

Samozrejme, pre úspešné otehotnenie je okrem ročného obdobia takisto dôležité správne načasovanie. Pre ženy je dôležité sledovať a poznať svoj menštruačný cyklus a takisto sledovať ovuláciu, počas ktorej je najväčšia šanca na počatie. Dnes už existujú rôzne vynálezy, ktoré vám umožnia merať si hladinu hormónov plodnosti doma, aby ste dokázali presnejšie určiť svoje plodné dni.