Metóda plánovaného rodičovstva sa teší čoraz väčšej obľube. Ak však už máte v ruke pozitívny tehotenský test, je trochu neskoro zisťovať, či ste na rodičovstvo pripravení. Napriek tomu vám prinášame zopár zaujímavých znakov, ktoré prezradia, že na rodičovstvo ste obaja pripravení a budú z vás skvelí rodičia!

Obaja túžite po deťoch

Je v podstate jedno, či vy túžite po dieťatku hneď a vás partner až o pár rokov, podstatné je, že obaja skôr či neskôr chcete založiť rodinu. A ak k tomu dôjde náhodou skôr, ako to bolo “plánované”, nemusíte sa obávať. Pokiaľ obaja túžite po dieťatku (aj keď možno nie teraz), je to hlavný znakom toho, že budete dobrými rodičmi. Či už teraz, alebo neskôr.

Viete, ako dieťa chcete vychovávať

Aj keď už svojho drobca nosíte pod srdcom, nikdy nie je neskoro stanoviť si presné a jasné výchovné pravidlá. Verte či nie, neoplatí sa ich podceňovať. Dôležité je, aby ste so svojím partnerom prebrali všetky podstatné aspekty rodičovstva. A to ešte skôr, ako sa dieťa narodí. Je totiž nevhodné, aby sa rodičia pred dieťaťom nevedeli zhodnúť na základných veciach. Márne vy dieťaťu niečo zakážete a váš partner mu to dovolí. Dieťa tak len zbytočne zmätiete a to bude vypovedať len o vašej rodičovskej nezrelosti. Skúste si preto večer s partnerom sadnúť a ak plánujete rodinku, komunikujte spolu o výchove. Zdieľajte navzájom svoje predstavy a určite dospejete ku kompromisu. Jednotná výchova je totiž najlepšou výsadou ukážkových rodičov, ktorými určite chcete byť.

Tehotenstvo pre vás nie je nočná mora

Tento znak sa týka najmä budúcich mamičiek. Či už ste, alebo nie ste tehotná, viete toho o tehotenstve celkom dosť a napriek tomu vás to neodradí? Aj keď sa vám to nezdá, tehotenstvo naozaj nie je prechádzka ružovou záhradou, ale stojí za to! Preto aj keď viete, aké všetky problémy a komplikácie vás počas neho môžu stretnúť a aj tak vás to neodradí, ste na správnej ceste a zaručene z vás bude skvelá matka!

Podobne to platí aj pre budúcich oteckov a to najmä vtedy, ak očakávajú príchod svojho prvorodeného potomka. A hoci žena znáša omnoho väčšiu ťarchu, aj oteckovia musia vedieť tehotenstvo prijať s nadhľadom. Predsa len mení sa vaše telo, nálady a kto vie ešte čo všetko. Nie každý muž si na to všetko vie rýchlo zvyknúť a preto je dobré, ak váš partner túži po dieťatku rovnako ako vy, to napovedá o jeho zrelosti.