Tehotenstvo je zázračným obdobím v živote každej ženy. A aj keď má mnoho tienistých stránok, budúcej mamičke ponúka aj isté pozitíva. Viete, ktoré výhody majú jedine tehotné ženy?

Okolie je k vám ohľaduplné

Aspoň v tehotenstve máme pocit, že svet okolo nás sa zmenil. Ak si totiž okolie všimne vaše rastúce bruško, stáva sa ohľaduplnejším. Tehotné ženy majú prednosť napríklad u lekára, ľudia vás pustia pred seba v rade pri pokladni, či uvoľnia sedadlo v autobuse. A to už je čo povedať.

Pozornosť

Počas tehotenstva k vám nie je ohľaduplné len okolie, ale predovšetkým partner, pretože aj jeho potomka nosíte pod srdcom. Partnerova pozornosť je preto v tehotenstve na nezaplatenie. Keď okrem samotnej práce sa k vám správa milo, uvarí uprace, ba večer ešte stihne masáž nôh, nie je možné nepovažovať to za výhodu. Okrem toho podľa toho spoznáte skutočne milujúceho partnera.

Väčšie prsia

Tehotenstvo je dôvodom na viacero radostí. Jedným z nich je aj prirodzené zväčšenie prsníkov a to najmä vtedy ak bruško nevidno. Vnady sú plné, prirodzene väčšie, s čím samozrejme stúpa aj sebavedomie. Nie je to na škodu a ocenia to najmä ženy, ktoré mávali komplexy z malých prsníkov. Väčšie prsia sú teda významný a potešujúci vedľajší účinok gravidity.