Hustejšie vlasy

O tomto benefite sa dlhé roky vedú diskusie. A ako inak aj to majú na starosti hormóny, ktoré sú v tehotenstve na maxime. Napriek tomu je však dokázané, že v tehotenstve vlasy pod vplyvom hormónov rastú rýchlejšie a zvyšuje sa aj ich kvalita. Počas deviatich mesiacov sa preto môžete tešiť na krásnu, zdravú a bohatú hrivu.

Naopak je to po pôrode, kedy majú vlasy tendenciu padať vo väčšom množstve, čo je znova spôsobené hormónmi. Dobrou správou je, že po čase sa to našťastie upraví.

Môžete jesť koľko chcete

Je prirodzené, že v tehotenstve si doprajete väčšie a častejšie porcie a to najmä v prípade, ak váš potomok je poriadny jedák. V tomto prípade si toho môžete dopriať koľko chcete a rastúce bruško vám vôbec nebude vadiť. Práve naopak. Dôležité však je vyberať vhodné potraviny a mať na pamäti heslo, “Nejesť za dvoch, ale dvakrát zdravšie!”.

Detské oblečenie

Ak ste hrdou majiteľkou pozitívneho tehotenského testu otvára sa aj možnosť zavítať do obchodov s tými krásnymi a roztomilými detskými vecičkami. Kým pred tehotenstvom ste si ich zvykli len obzerať a kochať sa nad nimi, teraz ich môžete smelo nakupovať. A o čo viac sa usmejete, ak si ich predstavíte na vašom malom drobcovi.

Zázrak v brušku

Všetky tehuľky môžu prežívať jeden z najzázračnejších okamihov života. Keď sa z dvoch malých buniek, ktoré by ste nevideli ani voľným okom vytvorí nový malý človiečik. Tie prvé pohyby bábätka, ktoré pocítite je jedným z najúžasnejších momentov tehotenstva. Zrodenie nového života je jednoducho neskutočne zázračný jav, ktorý sa ani nedá opísať, treba ho len zažiť. 

Foto: Shutterstock