Deti a my - Claim
5. júl 2019
Štýlová aj s bruškom: Oblečte sa v tehotenstve prakticky a pohodlne

Nebojte sa, zoznam, čo by ste mali a nemali mať na sebe v priebehu tehotenstva, vám dávať nebudeme. Prinášame však päticu užitočných tipov, ako sa obliecť prakticky, pohodlne a zároveň štýlovo. Necháte sa inšpirovať?

Je jasné, že sa i počas očakávania chcete páčiť. Kde však nakupovať, aby odevy spĺňali vaše estetické požiadavky, sledovali módne trendy a zároveň vytvárali pohodlie pre rastúce bruško? Zistili sme pre vás, na čo si dať pri nakupovaní pozor, kde si vyberať vhodné kúsky a najmä, prečo nemíňať zbytočne veľa, keď tehotenstvo utečie tak rýchlo.

Už je to tu

V prvom trimestri sa vás obmena šatníka pravdepodobne nebude príliš týkať. Väčšina mamičiek sa - až na výnimky - vojde do svojho „predtehuľkovského“ oblečenia, ktoré maximálne povolia v páse. Vypasované kúsky zrejme odložíte a začnete nosiť skôr voľnejšie košele, ktoré skryjú mierne sa zväčšujúce bruško. I keď máte chuť ihneď vyraziť do tehotenského obchodu a míňať za novinky, vyčkajte, až bude podobná investícia naozaj potrebná. 

Pomaly sa obzerajte nielen po detských handričkách, ktoré budete kupovať do výbavičky, ale i po tom, čo pristane vám. Dbajte nielen na trendy a štýl, ale aj na nositeľnosť modelov v období, keď vám nebude dvakrát dobre. Myslite na to, že sa budete viac potiť a vďaka hormónom sa u vás bude striedať nával horúčavy s návalom chladu. Je dobré byť pripravená na to to, že sa budete vyzliekať a obliekať stále dokola.

Nôžky v komforte

Obuv by ste si mali vyberať nielen trendovú, ale hlavne pohodlnú a bezpečnú. Počítajte s tým, že s väčším bruškom sa nezohnete, takže šnurovacie topánočky (pokiaľ nemáte obetavého manžela neustále poruke) si naozaj nekupujte. Dôležité pre vás je, aby ste sa ľahko obuli. Nekupujte si topánky v predstihu, môže sa stať, že sa vám nohy zväčšia až o jedno číslo. 

Ak sa nechcete vzdať svojich podpätkov ani v inom stave, skúste sa spýtať v lekárni na kompletnú tehotenskú kolekciu obuvi Scholl. Vďaka perfektne prepracovanej stielke vám nebude s pribúdajúcimi kilogramami klesať klenba nôh a mäkké podrážky zaručia komfortné nosenie počas celého dňa.

Bielizeň je základ

Veľmi dôležitý je výber tehotenskej bielizne. I keď sú tehuľky, ktoré počas očakávania žiadnu výraznú obmenu podprseniek a nohavičiek nepotrebujú, vy by ste sa mali riadiť potrebami svojho tela. Zamyslite sa, či sa vám vyrážky a otlaky pod ňadrami nerobia práve preto, že stále nosíte bielizeň s kosticami, ktorú by ste dávno potrebovali vymeniť za nejakú o dve čísla väčšiu... Počas tehotenstva nenoste (ani kvôli príprave) takzvanú dojčiacu podprsenku. Vybrať si môžete bežnú športovú alebo tehotenskú, ktorá je uspôsobená nárastu hmoty pŕs. 

Kolekcie pre tehuľky

Ak sa vám nerobí dobre v davoch, máte skvelú možnosť zaobstarať si tehotenské oblečenie cez internet. Za zmienku stoja tehotenské kolekcie reťazcov, kde si vyberie i tá najnáročnejšia mamička. Oblečenie z týchto kolekcií kladie dôraz predovšetkým na pohodlie a ľahkú úpravu. Navyše je variabilné i s modelmi z bežných kolekcií. 

Pokiaľ si vystačíte s jednými nohavicami, môžete si nakúpiť tričká a blúzky väčších veľkostí a veselo kombinovať. Na doma môžete vyskúšať partnerove košele s tehotenskými legínami. Vyzerajú sexi a skoro nič vás nebudú stáť.

Dlhá doba popôrodná

Na tú si pripravte hlavne trpezlivosť. Neverte tomu, že z pôrodnice pôjdete so svojím „predtehotenským“ telom. Takých šťastných mamičiek medzi nami naozaj nie je mnoho a nemá cenu si nahovárať, že práve vy budete patriť medzi ne. Pokiaľ áno, gratulujeme, ale skôr sa pripravte na variant, že s popôrodnými kilogramami sa budete pasovať ešte dlhý čas. 

Zaobstarajte si sťahovacie popôrodné nohavičky, pevnú dojčiacu podprsenku a more trpezlivosti. Keď začnete chodiť s kočíkom na prechádzky, uvidíte, že spoločne s dojčením sa vaše telo začne formovať späť do pôvodnej podoby. A potom príde čas, kedy vám presne padne to sexi oblečenie, ktoré vám tak chýbalo.