Nebojte sa, zoznam, čo by ste mali a nemali mať na sebe v priebehu tehotenstva, vám dávať nebudeme. Prinášame však päticu užitočných tipov, ako sa obliecť prakticky, pohodlne a zároveň štýlovo. Necháte sa inšpirovať?

Je jasné, že sa i počas očakávania chcete páčiť. Kde však nakupovať, aby odevy spĺňali vaše estetické požiadavky, sledovali módne trendy a zároveň vytvárali pohodlie pre rastúce bruško? Zistili sme pre vás, na čo si dať pri nakupovaní pozor, kde si vyberať vhodné kúsky a najmä, prečo nemíňať zbytočne veľa, keď tehotenstvo utečie tak rýchlo.

Už je to tu

V prvom trimestri sa vás obmena šatníka pravdepodobne nebude príliš týkať. Väčšina mamičiek sa - až na výnimky - vojde do svojho „predtehuľkovského“ oblečenia, ktoré maximálne povolia v páse. Vypasované kúsky zrejme odložíte a začnete nosiť skôr voľnejšie košele, ktoré skryjú mierne sa zväčšujúce bruško. I keď máte chuť ihneď vyraziť do tehotenského obchodu a míňať za novinky, vyčkajte, až bude podobná investícia naozaj potrebná. 

Pomaly sa obzerajte nielen po detských handričkách, ktoré budete kupovať do výbavičky, ale i po tom, čo pristane vám. Dbajte nielen na trendy a štýl, ale aj na nositeľnosť modelov v období, keď vám nebude dvakrát dobre. Myslite na to, že sa budete viac potiť a vďaka hormónom sa u vás bude striedať nával horúčavy s návalom chladu. Je dobré byť pripravená na to to, že sa budete vyzliekať a obliekať stále dokola.

Nôžky v komforte

Obuv by ste si mali vyberať nielen trendovú, ale hlavne pohodlnú a bezpečnú. Počítajte s tým, že s väčším bruškom sa nezohnete, takže šnurovacie topánočky (pokiaľ nemáte obetavého manžela neustále poruke) si naozaj nekupujte. Dôležité pre vás je, aby ste sa ľahko obuli. Nekupujte si topánky v predstihu, môže sa stať, že sa vám nohy zväčšia až o jedno číslo. 

Ak sa nechcete vzdať svojich podpätkov ani v inom stave, skúste sa spýtať v lekárni na kompletnú tehotenskú kolekciu obuvi Scholl. Vďaka perfektne prepracovanej stielke vám nebude s pribúdajúcimi kilogramami klesať klenba nôh a mäkké podrážky zaručia komfortné nosenie počas celého dňa.