Bude to chlapček alebo dievčatko? Najčastejšia otázka, ktorá zaujíma nielen budúce mamičky, ale aj budúcich oteckov. Hovorí sa, že na pohlaví nezáleží, len nech je bábätko zdravé. Aj keď je to to najdôležitejšie, zistilo sa, že na pohlaví predsa len záleží. A nie tak pri narodení, ako pri samostanej role otca v živote dieťaťa. Aký je teda rozdiel medzi otcom chlapca a dievčaťa? V čom je otcovstvo iné? V nasledujúcich riadkoch vám to prezradíme.

Budeme mať syna

Na začiatok si treba ujasniť jednu dôležitú vec. Či ste to už vedeli alebo nie, ak muž splodí chlapca, považuje to za najvyšší level svojej mužskosti. Dôvod? No pravdupovediac nie je za tým nič iné ako príroda. Tá totiž samca predurčuje na to splodiť svojho “nástupcu” a keď je táto jeho úloha splnená nič nemôže prekonať fakt, že to dokázal. A táto teória sa akosi preniesla aj do povedomia ľudí, a preto sa splodenie chlapca naozaj považuje za prejav mužskosti a sily, čo mužskému egu výrazne pomáha.

Ako sme už naznačili, muži - oteckovia si fakt, že majú syna nesmierne užívajú. Nielenže sa cítia ako muži v pravom slova zmysle, ale o to viac preto, že majú dieťa svojho pohlavia. Predpokladajú teda, že sa do role otca vedia vžiť viac, budú mať viac spoločných záujmov a tém. To všetko je pochopiteľné, avšak treba si uvedomiť, že tento “chlapský” vzťah otec a syn môže začať tak najskôr od troch rokov, kedy dieťa začína vnímať okolitý svet o niečo intenzívnejšie.

Samozrejme je veľmi dôležité, aby mal syn vo svojom otcovi dobrý vzor. Ten je pre neho totiž najdôležitejší a to značnej miery formuje jeho osobnosť aj charakter. Oteckovia by so svojimi synmi mali tráviť veľa času a učiť ich rôznym “chlapským” veciam, akými je napríklad futbal, oprava žiarovky, auta či to, ako byť gentlemanom. To všetko sa počíta. A jediný, ktorý to môže (a mal by) svojho syna naučiť je otec, ktorý je jeho večným vzorom.