Cesta k materstvu je úžasný proces, ktorý však môže byť aj veľmi namáhavý – a to po stránke fyzickej aj emočnej. Napriek tomu, že každá budúca maminka je jedinečná bytosť, sú tu určité podobnosti. Napríklad to, že každá žena počas tehotenstva zažíva rôzne prejavy vďaka obrovským hormonálnym zmenám. Ako proti nim bojovať? Zverte to do rúk prírode a esenciálnym olejom! 

Veľa sa diskutuje o tom, či sú esenciálne oleje počas tehotenstva bezpečné. A ak áno, tak ktoré z nich. Pôrodná asistentka Stephanie Fritz používa esenciálne oleje doTerra vo svojej praxi od roku 2008 a potvrdzuje ich kompaktibilitu ku každému z obdobia ženy, či už počas snaženia sa o dieťa alebo počas tehotenstva a po pôrode. Zároveň udáva dôležitosť pri výbere esenciálnych olejov, ktorých výroba spadá v každej krajine pod inú legislatívu.

1. trimester

Je to tu! Viete, že ste tehotná a celý proces si ohmatávate doslovne zvnútra. Vaše telo a dokonca aj myseľ sa menia. Vaše vlasy sú krajšie, v prsiach môžete cítiť mierne pnutie. Vaše telo cítite omnoho viac ako kedykoľvek predtým. Dáva vám totiž jasné signály, čo áno a čo radikálne nie. Vaša citlivosť sa zvyšuje a vy sa znovu učíte žiť vo svojom tele. Niektoré ženy zaznamenajú úbytok logického myslenia, iné začnú tvoriť či chodiť viac na prechádzky, alebo radikálne zmenia svoj životný štýl, ak sa tak nestalo už pred počatím v snahe o potomka.

Tehotenská nevoľnosť

Tá môže poriadne potrápiť nejednu ženu vďaka obrovským zmenám v hormonálnom systéme. Pomôcť si môžete správnym stravovacím systémom a prijímať v potrave dostatok bielkovín, a to najmä na večeru, ktorá by ich mala obsahovať v minimálnom množstve 20 až 30 g. Z esenciálnych olejov je veľkým pomocníkom zmes DigestZen, ktorá pomáha pri tráviacich ťažkostiach spojených s pocitom ťažkého žalúdka. Veľmi sa osvedčili aj oleje Peppermint a Ginger. Aplikujú sa pod nos alebo sa zmiešajú s frakcionovaným kokosovým olejom a namasíruje sa ním oblasť žalúdka. Niekedy postačí pár kvapiek oleja do aroma difuzéra.